Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Twitter'da para kazanma dönemi

Teknoloji , 26 Şubat 2021 Cuma, 12:02

"Twitter'da tweet atmak paralı olacak" dedikodusu gerçek mi oluyor? Sosyal medya devi, kullanıcıların paylaştıkları içerikler üzerinden para kazanabilecekleri 'Süper Takip' isimli bir abonelik sistemini hayata geçirmeyi planladıklarını duyurdu.

Twitter'da para kazanma dönemi

Sosyal medya platformu Twitter, para karşılığı abonelik sistemi olan 'Süper Takip' seçeneğini duyurdu. Yeni sisteme göre, kullanıcılar bir hesaba dair daha fazla içeriğe erişmek için para ödeyerek abone olacak.

Bu yeni özellikle birlikte, 'Süper Takip' sistemini işleten hesaplar, takipçilerine bülten, video veya reklam seçenekleri sunacak.

Twitter'ın söz konusu uygulamayı '2021'de gelir sistemini çeşitlendirmek adına' hayata geçirmeyi planladığı öğrenildi.

Twitter tarafından yapılan açıklamada, yeni uygulama şu ifadelerle tanıtıldı:

"Süper Takip gibi fonlama fırsatları, içerik oluşturucuların ve yayıncıların takipçileri tarafından doğrudan desteklenmesine olanak tanıyacak ve onları kitlelerinin sevdiği içerikleri oluşturmaya devam etmeye teşvik edecek."

Para kazanmak için Patreon ve OnlyFans gibi araçları kullanan içerik üreticileri, böylelikle Twitter üzerinden de gelir elde edebilecek.

Öte yandan, Twitter'ın abonelik ücretinin ne kadarını kullanıcılara ödeyeceği ise henüz belli değil.

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in de katılımıyla perşembe günü düzenlenen tanıtım toplantısında, kullanıcılardan uygulama üzerinden para kazanmaya yönelik seçenekler oluşturulması yönünde çok sayıda talep alındığı belirtildi.

Toplantıda konuşan Dorsey, "Neden insanların bize inanmadıklarıyla başlamıyoruz? Üç eleştiri var: Yavaşız, yenilikçi ve güvenilir değiliz" açıklamasında bulundu.