Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

UEDAŞ ekipleri, bayramda da kesintisiz enerji için mesaide olacak

Bursa , 18 Temmuz 2021 Pazar, 12:36

LİMAK Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ekipleri, bayramda da kesintisiz enerji için 7/24 çalışmalarını sürdürecek. Bayram boyunca saha ekipleri görev başında olacak, SCADA sistemiyle şebekenin uzaktan ölçüm, izleme ve kumanda faaliyetleri 24 saat boyunca kontrol edilecek.

UEDAŞ ekipleri, bayramda da kesintisiz enerji için mesaide olacak

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da yoğun bir nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) Kurban Bayramı mesaisi için hazırlıklarını tamamladı. Yaz döneminde sık sık değişkenlik gösteren enerji kullanımlarının kesintiye uğramaması ve kaliteli bir tüketici deneyimi sunmaya devam etmesi amacıyla UEDAŞ saha ekipleri, bayram boyunca 7 gün 24 saat çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edecek. Abonelerine kesintisiz enerji hizmeti sunmak adına çalışmalarını yürüten ekipler, kontrollerini ve onarım çalışmalarını sürdürecek. Bayram boyunca 90 sepetli, 16 adet 4x4 arazi aracı da sahada hizmet verecek.

Pandemi kısıtlamaları sonrası sosyal yaşamın daha da hareketlendiği bugünlerde UEDAŞ, hizmet bölgesindeki tatil beldelerinde enerji tüketim yoğunluğuna karşı vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak için var gücüyle çalışacak.