Bursa
Çok Bulutlu
16.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ukraynalı düşünür, Türkler yapar

Gündem , 24 Aralık 2020 Perşembe, 18:30

Ukrayna'daki Türk firması 55 yıldır üzerinde düşünülen köprüyü 8 ayda yaptı. Projenin ilk etabı Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin katılımıyla kullanıma açıldı.

Ukraynalı düşünür, Türkler yapar

Ukrayna'da uzun yıllardır faaliyet gösteren inşaat şirketi Onur Group, Zaporijya kentinde 55 yıldır düşünülen köprüyü inşa etti. Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, bugün Zaporijya kentine ziyaret gerçekleştirerek Türk firmasının yaptığı Zaporijya Köprüsü'nün açılışına katıldı. Açılışta köprünün 1965'ten beri yapılmasının planlandığını ifade eden Zelenskiy, Nisan ayında başlayıp 8 ay gibi kısa bir sürede açılış gerçekleştiren Türk iş adamlarına övgüler yağdırdı. Tamamı 9.1 kilometrelik 27 köprüden oluşan projenin ilk etabı olan 2.3 kilometrelik kısmı tamamlanarak Zelenskiy'nin katılımıyla kullanıma açılmış oldu.

YOLLARI YAPAN BAŞKAN

OLARAK ANILMAK İSTİYORUM

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, kendisine bir hedef koymuş ve başkanlığı bittikten sonra arkasından, "Ukrayna'daki yolları yapan Başkan" olarak anılmak istediğini söylemişti. Bu hedefine ulaşmak için ülkedeki en büyük altyapı projelerine imza atan Zelenskiy, birçok kez Türk firmalarına da övgüler yağdırmıştı.