Bursa
Parçalı Bulutlu
21°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ülke savaşın eşiğindeyken şok anket! Putin...

Dünya , 03 Nisan 2021 Cumartesi, 15:44

Rus ordusunun Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini artırmasıyla tüm dünyanın dikkati, Rusya ile Ukrayna arasındaki yükselen gerilime çevrilmişken, ülkede yapılan bir anket herkesi şoka uğrattı.

Ülke savaşın eşiğindeyken şok anket! Putin...

Rus ordusunun Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini artırması, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesinde var olan gerilimi yeniden tırmandırdı. Rusya destekli ayrılıkçı güçlerin Ukrayna ordu mevzilerine saldırmasının ardından yükselen gerilim, 26 Mart'ta 4 Ukraynalı askerin yaşamını yitirmesiyle zirveye çıktı. İki ülke savaşın eşiğine gelirken yapılan bir anket ise, deyim yerindeyse dünyayı şoka uğrattı

Ata binerken ve balık tutarken üstsüz fotoğrafları bulunan Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin en seksi erkeği seçildi. 2 bin Rus erkek ve kadının katıldığı anket, Kremlin liderinin Rusya'nın ülkedeki "en yakışıklı erkek" olduğunu ortaya koydu.

68 yaşındaki lider, ankette çift basamaklı sayılara ulaşan tek kişi oldu. Ülkedeki en çekici erkeğin kim olduğu sorulduğunda, erkeklerin yüzde 18'i ve kadınların yüzde 17'si Putin'e oy verdi.

Ancak bu yüzdelerin her ikisi de bir önceki yıla göre bir puan azaldı. SuperJob adlı site, "Ruslar hala Vladimir Putin'i ülkedeki en çekici olarak kabul ediyor" dedi.

Yerel medyadaki haberlerde, "Bu alanda ne oyuncular ne sporcular ne de diğer politikacılar bugün onunla rekabet edemiyor." ifadelerine yer verildi.

Putin geçmişte tatildeyken gömleğini çıkarmış şekilde fotoğraflanmıştı. Rus liderin bazen balık tutarken bazense ata hatta ayıya binerken fotoğrafları çekilmişti.