Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

'Ünlülerin Hocası' Memişoğlu para için öldürülmüş

Asayiş , 12 Mart 2021 Cuma, 14:45

Çok sayıda ünlüyle birlikte fotoğrafları ortaya çıkan, kendisini "Hoca" olarak tanıtan Salih Memişoğlu cinayetinin zanlısı, devrettiği işletme için istediği parayı alamadığı için öldürdüğünü itiraf ettiği iddia edildi.

'Ünlülerin Hocası' Memişoğlu para için öldürülmüş

'Ünlülerin Hocası' Memişoğlu para için öldürülmüşİstanbul'da hayvanat bahçesinde, Salih Memişoğlu'nun da aralarında bulunduğu 2 kişiyi öldürdüğü ve 1 kişiyi de yaraladığı iddia edilen Mustafa Ö. ile kaçmasına yardım eden 4 kişi adliyeye sevk edildi. Cinayetin daha önceden verilen 900 bin lira parayı yeterli bulmayan şüphelinin daha fazla para istemesi yüzünden meydana geldiği ileri sürüldü.

İstanbul Çekmeköy, Çatalçeşme Mahallesi, 30 Ağustos Caddesi üzerinde salı günü 13.30 sıralarında meydana gelen olayda Salih Memişoğlu, Ömer Faruk Zengin uğradıkları silahlı saldırı sonucu olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, Osman Özgölet ağır yaralanmıştı.

Harekete geçen polis cinayetin hayvanat bahçesinde daha önceden işletmecilik yapan Mustafa Ö. adlı kişi tarafından gerçekleştirdiğini tespit etti.ÖNCE YARDIM EDEN 4 KİŞİ YAKALANDI

Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili başlattıkları soruşturmada önce Mustafa Ö.'nün kaçmasına yardım ettikleri iddiasıyla oğulları Ensar Ö.(47), Bayram Ö.(40), ile akrabaları Satılmış G.(52), Mehmet G.'yi (51) gözaltına aldı.

YAKALAMAYA GELEN POLİSLERİ İZLERKEN GÖZALTINA ALINMIŞ

Polis şüphelinin yürüyerek uzaklaştığı bir kamera görüntüsüne ulaştı. Şüphelinin uzaklaştığı yerde oturan akrabalarının evleri tek tek tespit edildi. Şüpheliyi yakalamak için pusu hazırlığı yapılırken, ekipler kendilerini uzaktan izleyen bir kişinin varlığını tespit etti. Hemen başlayan operasyonda kaçmaya çalışan şüpheli Mustafa Ö. gözaltına alındı. Şüphelinin saklandığı evde yapılan aramada olayda kullanılan 9 milimetre tabanca ele geçirildi.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan şüpheli Mustafa Ö. suçunu itiraf ettiği belirtildi. İddiaya göre Mustafa Ö.'nün daha önce tesis içinde bazı mekanların işletmeciğini yaptığı ancak beklediği kadar kazanamayınca işletmeleri iade etmeye karar verdiği bildirildi.
Yapılan anlaşma ile işletmeciğini yaptığı yerlerden çıkma karşılığında 900 bin lira paraya anlaşan şüphelinin paranın son taksitini Ağustos 2020 tarihinde aldığı ve işyerinden ayrıldığı tespit edildi.

DAHA FAZLA PARA İSTEMİŞ

İşletmenin kar etmeye başladığını gören şüpheli Mustafa Ö'nün "Beni kandırdınız. Hakkımı yediniz." diyerek tekrar para istemeye başladığı ileri sürüldü. Olay günü bu konuda görüşeceğini söyleyerek Salih Memişoğlu'nun yanına geldiği öğrenildi. Şüpheli Mustafa Ö.'nün ifadesinde "hocam" diye hitap ettiği Salih Memişoğlu'ndan para istediğinde "Benim Allah'tan başka kimseye borcum yok. Anlaştık ve sen paranı aldın." cevabı üzerine sinirlendiğini ve tabancasını çıkararak rastgele ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Mustafa Ö. cinayet işlediği suçlamasıyla diğer şüpheliler ise yardım yataklık, suçun işlenmesine kolaylık gösterme iddiasıyla mahkemeye sevk edildiler.