Bursa
Çok Bulutlu
11.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Üzerinde 55 tilki !

Magazin , 27 Şubat 2021 Cumartesi, 15:26

Geçtiğimiz aylarda üzerinde tilki kafalarının bulunduğu bir kürk satın aldığı için günlerce eleştirilen Türk Sanat Müziği'nin 'Diva'sı Bülent Ersoy, bu sefer de yeni kürküyle gündem oldu.

Üzerinde 55 tilki !

55 TİLKİNİN KÜRKÜ KULLANILDI

Gelen eleştirilere rağmen kürk sevgisinden vazgeçmeyen 'Diva' lakaplı 68 yaşındaki sanatçı Bülent Ersoy, son olarak özel tasarım bir kürk yaptırdığı iddia edildi.

'2. Sayfa'nın Instagram hesabında yer alan habere göre; Bülent Ersoy, dört ay önce sipariş ettiği 'rönar arjante' cins gümüş tilki kürküyle mağazada poz verdi. Usta sanatçının yeni paltosu için 55 tilkinin kürkü kullanıldı. Özel tasarım olan kürk paltonun fiyatı ise 450 bin TL.

AYŞEGÜL YILDIZ TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan Diva'ya ilk tepki İbrahim Tatlıses'in eski eşi Ayşegül Yıldız'dan geldi. Yıldız, yaptığı yorumda, "Hayvanları katledilmesine sebep olup, bunu gururla üstünde taşımak. Başınız göğe erdi mi?" ifadelerini kullandı.

ELEŞTİRİLERİ UMURSAMIYOR

Geçtiğimiz aylarda giydiği tilki kafalı kürkü için eleştirilen Bülent Ersoy, "Ben alıştım artık" cevabını vermişti.

"ÇOK YÜKLÜ BİR BAĞIŞI KAYBETTİLER"

Ersoy, birkaç ay önce Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ÇYDD) yapacağı bağış ile gündeme gelmişti. Ünlü sanatçı, Nişantaşı'ndaki bir mağazadan iki kürk satın almış ve gazetecilere toplam değeri 2.5 milyon TL'yi bulan 22 kürkünü ÇYDD'ye bağışlayacağını açıklamıştı. Ancak Diva, dernek yönetiminden hiç beklemediği bir karşılık almıştı.

Dernek, Ersoy'un kürk bağışını kabul etmeyeceklerini, "ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Bu nedenle hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek elde edilen ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı kabul etmemiz söz konusu değildir" diyerek duyurmuştu.

Bunun üzerine açıklama yapan Bülent Ersoy, ÇYDD'yi vasiyetnamesinden çıkarttığını dile getirmiş ve "ÇYDD'nin tüzüğü gereği Atatürk'e uygun yaşadıklarını belirtiyorlar. Atamız da kürk giyiyordu. Ben Atatürk'ümle gurur duyuyorum. En büyük üzüntüm; Ona şarkı okuyamamak. Ben eğitime çok önem veririm. Onlar kız çocuklarını okutuyorlar diye bağışlamak istedim" demişti.

Ersoy, "Vasiyetimi değiştirdim zaten Mehmetçik Vakfı'na ve başka bir eğitim kurumuna daha bağış yaptım. Onlar bence ilgi çekmek için reddettiler. Bir daha da konuşmam. Telefonlarını da açmam. Çok yüklü bir bağışı kaybettiler" şeklinde konuşmuştu.

MİLLİYET MAGAZİN