Bursa
Çok Bulutlu
20.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Vahşice katletti! Kanıyla duvara mesaj yazdı

Asayiş , 09 Haziran 2021 Çarşamba, 09:56

Gaziosmanpaşa'da yaşayan 18 yaşındaki Sevilay Kaya dini nikahlı eşi Vüsal Oruçov tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. Vahşi cinayeti işleyen kocanın daha sonra alacağı cezayı düşürmek amacıyla odanın duvarına 'İhanetin bedeli ölümdür' şeklinde yazı yazdığı ortaya çıktı. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Oruçov hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Vahşice katletti! Kanıyla duvara mesaj yazdı

18 yaşındaki Sevilay Kaya, Vüsal Oruçov ile imam nikahlı evliydi. Geçtiğimiz günlerde ikili arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma sırasında genç adam, iddiaya göre eşini boğazını keserek öldürdü. Genç kadının cansız bedeni, yatak odasındaki yatağın yanında boğazı kesilmiş vaziyette yerde yatarken bulundu. Cinayet aleti olan kanlı bıçak yatağın üzerinde bulunurken, olay yerinde biri kırık iki telefon görüldü. Bir de genç kadının kanıyla olayın gerçekleştiği odada duvarın üzerinde " ihanetin bedeli ölümdür" şeklinde kanla yazılmış yazı vardı.

VAHŞİ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

İfadesi alınan genç adam, Sevilay Kaya'yı ve ailesini evlerinin inşaat işini yapması vesilesi ile tanıdığını, imam nikahlı olarak evli olduklarını, olayın gerçekleştiği adreste eşinin ailesiyle beraber yaşadıklarını ancak yaklaşık iki haftadır eve gitmediğini anlattı. Eşinin 2 aylık hamile olduğunu duyduğunu, eşiyle sürekli tartıştıklarını anlatan Azeri koca, eşinin 'Seninle olan ilişkim bitti, bana para vereceksin, çocuğu aldıracağız, sen yoluna ben de yoluma gideceğim" dedi.

Ben de kendisine "benim param yok, vermeyeceğim' dedim Kapüşonumun cebinde bulunan bıçağı çıkararak Sevilay'ın boğazını kestim dedim. Sevilay'a ilk darbeyi vurduktan sonra yere düşmüştü. Hırıltı çıkarıyordu ve can çekişiyordu. Ben de oturduğum yerden İkinci bir sefer boğazını kestim. Sevilay yerdeyken kanıyla duvara parmağımla "ihanetin bedeli ölüm" şeklinde yazdım. İfadesi arsından Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Oruçov, tutuklanarak cezaevine gönderildi.