Bursa
Parçalı Bulutlu
21°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yalan makinası Can, Bursa’yı engelli yaptı!

Bursa , 26 Ağustos 2020 Çarşamba, 12:44

Yalan makinası Can, Bursa’yı engelli yaptı!
26 Ağustos sabaha karşı bunaltan havanın etkisiyle uyandım ve genellikle uyku ilacı olarak kullandığım televizyon kanallarını dolaşırken TELE 1 de sabah haberlerinin tekrarına gözüm takıldı.

Kerameti kendinden menkul Uzan Grubu'nun tetikçiliğini yaptıktan sonra BMW ile hidayete ererek sosyal demokratlığa soyunarak TELE 1 de giyinen Can Ataklı’yı izleme sürem on saniyeyi geçmez ama konu Bursa olunca gecenin 02:00 sinde benden uzun bir rating aldı.80’lerin kafasına hiç bir şey eklemeden haber yorumlanabileceğini sandığı için benim için zaten nakıstı ama…

Adamcağız Bursa üzerinden yalan yazan bir paçavrayı önüne aşmış hönkürüyordu.

Haberin başlığı  “ OTOYOLA BURSA ENGELİ”  olarak atılmıştı.

İçeriğinde de İstanbul- İzmir otoyolunun bizim Demirtaş kavşağı ile Minteks kavşağı dediğimiz yaklaşık 20 km’lik kısım kent trafiğine açılarak otoyolun konforunun kalitesi bozuldu yazıyor.

Can efendi de evde kalmaktan son anda kurtulmuş yeni gelinin duvağına sarıldığı gibi haberi önüne koyup bülbül gibi şakımaya başladı.

Şehir hastanesi şehre çok uzak ve ulaşımı zor olduğundan siyasi bir kararla otoyolun o bölümü sırf şehir hastanesine yol açabilmek için şehir içi trafiğe açılmış ve 120 km/h + yüzde 10 hızla giden araçlar o arada istedikleri kadar basamıyormuş.

O kadar para verdiği halde halkın içinden geçmek ağırına gidiyormuş dangalağın…

Bu haber ve yorum külliyen yalandır ve doğrusu aynen şöyledir ama benim Bursa’m yalnız ve mahzun bir kent olduğu için önüne gelen vurur, senin gibiler de mal bulmuş mağribi gibi o yalana sarılır.

Bak sana anlatayım Can Efendi!

  1. Ben bile o yolda hız limitinin en üstünü kullanırken yanımdan geçen araçların rüzgarından savruluyorum.

  2. O bölüm Yalova- Ankara –Bursa – İzmir devlet çevre yoludur ve Bursa’nın otoyola kıyağıdır.

  3. Konsorsiyumun Demirtaş bölgesindeki ana şantiyesindeki toplantıda bu durum bize söylediğinde Bursa Şehir Hastanesi'nin yeri bile belli değildi.

  4. Ben o yatırımın tünellerinin ilk kazım aşamasında, viyadük ayaklarının montajında, Osmangazi köprüsünün direklerinin dikiminde vardım.

  5. O devlet yolundan Mudanya ve Bursa’nın kuzey batı girişinin çıkışları varken senin otoyolunun esamesi okunmuyordu.

  6. Son cümle olarak sana batan bölüm devlet otoyolunun yani bizim, yani Bursa’nın hediyesidir. Çarpık ilişkilerini yaşamakta özgürsün ama bunları kamuoyu ile paylaşırken okuyup öğrenirsen, fanteziye değil gerçeğe ulaşırsın.


Bizim vekillerin ağzı var dili yoksa da Bursa’yı yaşayan, soluyan ve hisseden sevdalıları her zaman vardır bunu sakın unutma!