Bursa
Parçalı Bulutlu
18.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yalnız yaşayan adamın 'tek arkadaşımdı' dediği televizyon, hırsızlar tarafından geri bırakıldı

Asayiş , 15 Mart 2021 Pazartesi, 10:14

Sivas'ta Pulur Mahallesi'ndeki evinden 'tek arkadaşımdı' dediği televizyonu çalınan Gürsel Karataş'ın sözlerinin basında yer almasının ardından, hırsızlar çöp poşeti içinde televizyonu, Karataş'ın evinin önüne geri bıraktı.

Yalnız yaşayan adamın 'tek arkadaşımdı' dediği televizyon, hırsızlar tarafından geri bırakıldı

Sivas'ta Pulur Mahallesi 3. Sokak'ta bulunan 2 katlı müstakil ikamette yalnız yaşayan 57 yaşındaki Gürsel Karataş'ın evine giren hırsız girdi. Hırsız, eşi 2 yıl önce vefat eden ve yalnız yaşayan Karataş'ın "Tek arkadaşımdı" dediği televizyonunu çalarak kayıplara karıştı.

Polis ekipleri, olayın şüphelisinin bulunması için çalışma başlattı. Hırsızın ve televizyonun bulunması için çalışmalar sürerken, televizyon bir çöp poşetinin içerisinde evin yakınlarına bırakıldı.

Karataş, evinin çevresinde televizyonu bulması üzerine durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, televizyon üzerinde parmak izi çalışması yaptı. Olayın, şüphelisi B.E. ekiplerin çalışmaları neticesinde yakalanarak polis merkezi amirliğine götürüldü.

"ARKADAŞ GELDİ"

Gürsel Karataş, tek arkadaşı olan televizyonunun geri geldiği için mutlu olduğunu belirterek, "Dışarı hava almaya çıktım. Bir baktım şüphelendiğim çocuk arka tarafa doğru gidiyor. Peşinden gideyim dedim. Biraz ileri gittim. Türbenin arkasına baktığımda televizyon dayalı olarak orada duruyordu. Oraya bırakmış. Bir liran da kaybolsa insan üzülüyor. İster istemez mutluyum. Arkadaş geldi" dedi.