Bursa
Çok Bulutlu
13.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yarım kalmış bir hayalim var

Bursaspor , 14 Kasım 2020 Cumartesi, 14:19

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Emirhan Aydoğan gündeme dair özel açıklamalarda bulundu.

Yarım kalmış bir hayalim var
"Bursaspor olarak bu sezon potansiyelli genç oyuncularla mücadele ediyoruz. Bu durum bizi çok sempatik bir takım haline getiriyor. Türkiye'de futbolla ilgilenen herkes Bursaspor'u başka bir gözle izliyor. Ben bu takımdan çok önemli yeteneklerin, çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Bursaspor'u en iyi yerlere getirebilmek adına takım halinde mücadele ediyoruz.

Yetenekli oyunculardan kurulu bir kadroyuz ancak tecrübe eksikliğimiz maalesef sahaya yansıyor. Öne geçtiğimiz bazı maçlarda skorları korumakta zorlandık. Tecrübe kazandıkça bu sorunun kalmayacağını düşünüyorum. TFF 1. Lig mücadeleye dayalı bir lig. Ayakta kalan takımlar başarı sağlayabiliyor. Tecrübe bu ligde çok önemli bir unsur. Genç futbolcular olarak fiziksel enerji anlamında bir avantajımız var ancak tecrübe faktörü de bu ligde çok önemli." ifadelerini kullandı ve ekledi:

Ali Akman yorumu
"Ali Akman çok özel bir futbolcu. Geleceği inşa etmek adına çok iyi kendini geliştiriyor. Çok mantıklı hareket ediyor. Bugünlerini çok olumlu değerlendiriyor. Çok çok iyi yerlere gelebilecek bir potansiyeli var ve ben de geleceğini düşünüyorum. Ayhan Akman da ona çok iyi tavsiyelerde bulunuyordur diye düşünüyorum. Bursaspor'u hak ettiği yerlere çıkarmak istiyorum. Bursaspor ile şampiyonluk yaşamak istiyorum. Avrupa Ligleri'nde forma giymek gibi bir hayalim var. Bunun için çalışmalarıma devam ediyorum. İngiltere, İspanya gibi ülkelerde en üst seviyede forma giymek istiyorum."

Bursaspor'dan neden ayrılmadı?
"Taraftarlarımız tribündeyken olumlu anlamda çok başka bir takım olabiliriz diye düşünüyorum. Onları çok seviyoruz. Onları çok özledik. Locadaki taraftarlarımız bize güç veriyor ancak Bursaspor taraftarlarının o tribünleri doldurduğu zamanlar çok daha başka oluyordu. İnşallah şu pandemi dönemi bir an evvel sona erer. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e çıkmayı çok istiyorduk. Yarım kalmış bir hayalim var. Kendimi Bursaspor’a borçlu hissediyorum. Gelen teklifleri ciddiye almadım ve Bursaspor’da devam dedim. Bu şehre ve bu kulübe bu borcumu ödemek adına mücadeleme devam edeceğim. Bursaspor'da forma giydiğim için çok mutluyum."