Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yaşadıkları öldükten sonra gündem oldu!

Magazin , 10 Mart 2021 Çarşamba, 13:08

Bir zamanların ünlü erkek modeli Karahan Çantay, öğretmenlik yaptığı Tayland'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Kimsesiz şekilde ölen Çantay'ın cenazesinin iki gündür morgda yakınları tarafından alınması bekleniyor. 90'ların sonunda Sibel Can ile yasak aşk yaşadığı iddia edilen eski mankenin o dönem yaşadıkları ise filmlere konu olacak cinsten.

Yaşadıkları öldükten sonra gündem oldu!

Çantay, ölümünden uzun süre önce Türkiye'yi terk ederek yurt dışına yerleşmiş ve Tayland'da matematik öğretmenliği yapmaya başlamıştı.

Karahan Çantay, ODTÜ Matematik Bölümü son sınıfta öğrenciyken 'Mr.Turkey 95' yarışmasına katılarak Türkiye'nin ilk erkek güzeli seçildi. Sibel Can ile ilk tanışması final gecesi oldu. Tacını giydiren Can'ın daha sonra bir klibinde oynadı.

Kariyerinde hızlı bir yükseliş yakalayan Çantay, diziler, klipler, reklam anlaşmaları peş peşe gelirken, bir anda Türkiye'nin en gözde erkeği haline geldi.

Gelelim Çantay'ı Amerika'ya oradanda hayatının son bulacağı yer Tayland'a sürükleyen olaya. Sibel Can ve Çantay, bir dizide rol arkadaşı olmuş, Dedikodu klibinde rol almış ve adeta ayrılmaz olmuşlardı.

Ünlü modelin Sibel Can'la olan ilişkisinin iş ilişkisinden öteye gittiği iddiaları ise kulislerde konuşulan bomba dedikodular arasında yerini almıştı.

O dönem Hakan Ural'la evli olan Sibel Can'ın Karahan Çantay ile bir otelden birlikte çıkarken görüntülediği iddiaları yasak aşk söylentisini daha da güçlendirdi.

Üstelik dedikodular bununla da sınırlı kalmadı. İkilinin bir de yasak aşkına dair kasetin olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Yine eski bir manken olan Cem Kuzu, elindeki kasetle ünlü şarkıcıya şantaj yapmış ve epey bir para almıştı. Bir diğer eski ve ünlü manken Yaşar Alptekin'in konuşmasıyla bu şantaj olayı gün yüzüne çıkmış, Sibel Can'ın bu olayın yayılmasını önlemek için Karagümrük çetesiyle anlaşması olayı adli bir boyuta da taşımıştı.

Sibel Can ve Hakan Ural tüm bu olaylardan sonra olanları kesin bir şekilde reddetse de, azmettiricilik suçundan yargılanmıştı. Sibel Can-Hakan Ural çifti o dönem iddiaları reddetseler de evlilikleri zarar görmüş ve iki yılın ardından ayrılık kararı aldılar.

Bu gelişmelerin ve olaya Karagümrük çetesinin girmesinin ardından Karahan Çantay, Amerika'ya göç etmiş, New York'ta taksicilik yaparak yaşamını sürdürmeye başlamıştı.