Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
20.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yaşlı kadınla torununa çarpan sürücü: 'Başkasını ezmeye çalışıyordum'

Dünya , 31 Mart 2021 Çarşamba, 13:30

ABD'de yaşlı bir kadın ve üç yaşındaki torununa otomobiliyle çarpan kadın, "Aslında başkasını ezmeye çalışıyordum" deyip olayın bir kaza olduğunu belirterek özür diledi.

Yaşlı kadınla torununa çarpan sürücü: 'Başkasını ezmeye çalışıyordum'

ABD'nin Florida eyaletindeki bir sürücü, aracıyla yaşlı bir kadın ve üç yaşındaki torununa çarptı. Phedeline St. Felix, aracıyla Pompano Beach'teki oyun parkının kapısından içeri dalarak Chaunda McCleod ve üç yaşındaki torununa vurdu.

McCleod, yaşadığı korku dolu anları şöyle anlattı:
"Tam torunuma doğru koşuyordum. Eğer onu tutup çekmeseydim araba üzerinden geçip gidecekti. Torunumu kucağıma aldığım sırada araç ikimize de vurdu. Çarpmanın etkisiyle ikimizde önce aracın üstüne çıktık sonra da yere düştük."

St. Felix'se parka başka biriyle tartışmaya gittiğini, konuşma sonrasına sinirine hakim olamadığını ve aracını alıp tartıştığı kişinin üzerine sürdüğünü söyledi.

Sürücü, "Onu ezmeye çalışıyordum fakat sonra birisi onu yolumdan çekip aldı" dedi.

Daha sonra da aracın kontrolünü kaybettiğini ve yaşlı kadınla torununa doğru ilerlediğini söyleyen St. Felix, "Frene basmaya çalıştım ama bir türlü basamadım. Onlara vurmak istemedim. Kazaydı, umarım iyidirler" dedi.

St. Felix tutuklanarak mahkeme karşısına çıkarıldı. Duruşmada, sürücünün mağdurlarla hiçbir şekilde iletişime geçmemesine karar verildi. Zanlı hakkında nihai karar henüz verilmedi.

Üç yaşındaki çocuk bacağından yaralanırken, yaşlı kadınınsa vücudunda oluşan yaralara hastanede dikiş atıldı.

Kaynak: Independent Türkçe