Bursa
Çok Bulutlu
10.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yazar Hasan Ali Toptaş'ın filmi de iptal

Gündem , 11 Aralık 2020 Cuma, 11:51

20'ye yakın kadını taciz ettiğini iddia edilen ve kadınlardan özür dileyen yazar Hasan Ali Toptaş'ın 'Kuşlar Yasına Gider' adlı romanının film haline getirilme projesi iptal edildi.

Yazar Hasan Ali Toptaş'ın filmi de iptal

Doğu'nun Kafka'sı olarak tanımlanan yazar Hasan Ali Toptaş'a tepkiler çığ gibi büyüyor.

Everest Yayınları'nın artık Hasan Ali Toptaş ile çalışmayacaklarını açıklamasından sonra 'Kuşlar Yasına Gider' adlı romanından sinemaya uyarlanacak olan film de iptal edildi.

Yapımcı Müge Büyüktalaş ile yönetmen Ali Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Geçtiğimiz yıldan beri geliştirme sürecine devam etmekte olduğumuz Hasan Ali Toptaş'ın aynı isimli romanından uyarlanan 'Kuşlar Yasına Gider' film projesinin son günlerde ortaya çıkan haberler doğrultusunda iptaline karar vermiş bulunmaktayız. Kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla."

MERSİN KENTİ EDEBİYAT ÖDÜLÜ GERİ ALINDI

Bu yıl 14'ncüsü verilecek olan Mersin Kenti Edebiyat Ödülü için Celâl Soycan, Turhan Günay, Metin Cengiz, Yavuz Özdem ve Cemal Sakallı'dan oluşan değerlendirme kurulu, geçtiğimiz Eylül ayında Türk edebiyatı ile Türk diline katkıları nedeniyle yazar Hasan Ali Toptaş'ı ödüle layık buldu. Toptaş'a verilmesi planlanan ödül de, yazarın hakkında çıkan taciz iddiaları nedeniyle geri çekildi.

Kaynak: Haber Global