Bursa
Çok Bulutlu
19.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yeni bir anayasayı tartışma vakti geldi

Siyaset , 01 Şubat 2021 Pazartesi, 19:57

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yeni bir anayasayı tartışma vakti geldi. Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla yeni anayasa konusunda görüş birliğine vardık.'' dedi.

Yeni bir anayasayı tartışma vakti geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

''Bir yandan salgınla mücadelemize bir yandan da eser çalışmalarımıza hız verdik. Mikro uydu fırlatma tesisi kurma çalışmalarına başladık, uzak olmayan tarihte ülkemizin ve dostlarımızın uydularını uzaya göndereceğiz.

Haberleşmeden enerjiye, çevrenin korunmasından savunma sanayiine kadar geniş kullanım alanına sahip uzay ve uydu teknolojilerinde ülkemizi marka haline getirmekte kararlıyız.

TÜRKSAT 5A uydumuzu 8 Ocak'ta yörüngesine yolcu ettik. Uzay çalışmalarında uzak mesafelerdeki uydular yerine düşük maliyetteki sebebi nedeniyle mikro uyduların önemi artıyor. Bu amaçla ülkemizde mikro uydu tesisi kurmaya başladık. Geniş bir kullanım alanına sahip Uzak ve Teknolojileri konusunda ülkemizi marka haline getirmekte kararlıyız.

23 Ocak'ta İstanbul fırkateyni denize indirildi. Türk Savunma Sanayii denizcilik alanında önemli yol kat etti.

Reform dinamik bir süreci kapsıyor. Milletin beklentilerine göre yeni reform çalışmaları yapıyoruz. Her kim reforma ihtiyaç yok derse, o kişi toplumdan da dünyadan da habersizdir.

Her alanda bölgesel liderlik politikası izliyoruz. Köklü reform çalışmaları artık ertelenemez. Reformlar hazırlanırken toplumun her kesimiyle görüşmeler yapıldı, taslaklar çıkarıldı.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMASI

Yeni bir anayasayı tartışma vakti geldi. Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla yeni anayasa konusunda görüş birliğine vardık.