Bursa
Çok Bulutlu
12.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yeni gençler geliyor

Spor , 16 Eylül 2020 Çarşamba, 13:26

Bursaspor’da tahtanın açılması için ne Bursa Büyükşehir Belediyesi, ne diğer belediyeler, ne BTSO, ne de STK’larda maddi destek verebilmek için bir hareketlilik yok.

Yeni gençler geliyor
Sanki Bursa’da yaşayan herkes, özellikle iş insanlarının Bursaspor’un başarısız olması için hiç harekete geçmediğini görmek beni çok üzüyor.

Oysa, Bursaspor, şampiyon olarak Süper Lig’e çıkmış olsa, pandemi bittikten sonra bu kente maçları izlemek için binlerce insan gelecek ve herkes bundan nemalanacak.

Demek ki Bursa’da herkes Bursaspor’u klavye başındayken seviyor, iş icraata geldiğinde ise maalesef sevmiyor ve destek olmuyor.

Ben Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan MKE Ankaragücü’ne Mansur Yavaş’ın yaptığı maddi desteğe yakın bir kaynağı Bursaspor’a ayırmasını ve bunu da vakit geçirmeden vermesini arzuluyorum.

En azından verilecek bu maddi destek sonrasında, en azından tahta açılır, personel ve futbolcu alacaklarının bir bölümü ödenir, sonrasında ise takıma bilemediniz 3-5 arası takviye yapılır.

GENÇLERİMİZ GELİYOR

Transfer döneminde HES Kablo Kayserispor’a gidip gelen Vefa Temel lisansı çıkmaması nedeniyle Adana Demirspor karşılaşmasında forma giyememişti.

Vefa Temel, alt yapıdaki temel eğitimine Fransa’da başlamış, sonrasında ise Bursaspor Alt yapısına gelmişti. Çok yetenekli bir oyun kurucu olduğu söyleniyor. Antrenmanlarda izleyenler de Vefa’nın çok yetenekli bir oyuncu olduğunu anlatıp durdular. Çıplak gözle kendisini izleyemedim. Ancak dün yapılan açık antrenmanda Vefa’yı bir süre de olma izleme şansı buldum.

Onu izlemekten çok beni teknik direktör Mustafa Er ile yaptığımız sohbette duyduklarım çok önemliydi. Mustafa Er, “Vefa Temel, diğer genç oyuncularımız gibi çok yetenekli biri. Lisansı çıkmadığı için onu oynatamamıştık. Lisans sorunu çözüldükten sonra onu da orta alanda sahaya sürmek istiyorum” derken, Vefa’dan çok umutlu olduğunu belirtmişti.

Bekleyip göreceğiz.

Ancak Bursa kenti olarak, artık yeşil beyazlı camiayı terk eden siyasi kanadın, elinde bulundurduğu tek Büyükşehir olan Bursa’ya sahip çıkması ve desteklemesi gerekiyor. En azından, stadın isim hakkı için verilecek destek en azından Bursaspor’un bir düzlüğe çıkması, biraz olsun rahatlaması, borçlarından kurtulmasına neden olacaktır.