Bursa
Çok Bulutlu
16.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yeni oluşum ses getirir

Bursaspor , 28 Temmuz 2020 Salı, 11:54

Bursaspor’da yönetim için play-off’lar başlamadan önce yeşil beyazlı camiada eski dönemlerde başkanlık, yöneticilik yapan kişilerin çocuklarından kulübü hareketlendirecek bir yönetim oluşturmak için bir girişim başlatılmıştı.

Yeni oluşum ses getirir
Konuyu çok sevdiğim bir dostum, arkadaşım bana anlatınca cevabım, “Şimdi takımın zor sınavları var. Öncelikle oradan çıkması lazım. Gerçekten oluşursa Süper Lig’de bile Bursaspor şampiyon olur” diyerek cevaplamıştım.

Hatta bana kimlerle konuştuğunu, kimlerle temasta olduğu söyledi.

Bende isimleri, Bursaspor’un çıkarlarını düşünerek kendimde sakladım.

Ancak, Adana Demirspor karşısında maçı yöneten Ankaralı hakem Yaşar Kemal Uğurlu ve VAR’da bu sezon canımızı çok yakan Antalyalı Mustafa Öğretmenoğlu ile AVAR’daki Gaziantepli Yakup Özhan izlettirmedikleri iki net penaltı pozisyonu (Biri Kubilay Kanatsızkuş, diğeri ise Serdar Özkan) resmen Bursaspor’un ipini çekince, bu oluşumu artık dillendirmenin de zamanı geldi ve geçiyor diyebilirim.

Şu bir gerçek maçı yöneten Süper Lig hakemi Yaşar Kemal Uğurlu, Traore’nin ayağından topun eline geldiği ve pozisyonun kurallar gereği penaltı olmadığını biliyordu. Ancak siyasi baskıdan olacak ki olmayan penaltıyı VAR’a uyarak verdi. Bir anlamda kendisini sıyırdı.

Ben bugüne kadar Bursaspor’u kaderine terk eden Bursa’nın iktidar partisinin milletvekillerinin derhal harekete geçerek bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Komitesi tarafından yenilen hakkının hesabını sormalı. Ama ben soracaklarına da inanmıyorum.

Neden diyecek olursanız, zaten millet vekilleri Bursalı ve Bursasporlu değil. Hemen hemen hepsi İstanbul’un üç semt takımının hayranı ve taraftarı.

GELELİM KONUMUZA

Bursaspor’u kurtaracak tek olay, bu kentin sanayici, iş insanlarının desteğini verebileceği, güvenerek onlara destek olabileceği bir yönetim oluşturmak. Yukarıda belirttiğim bu yeni yönetim oluşumu bunu gerçekleştirebilecek güçte.

Bunun oluşabilmesi için ise tek bir şey var, o da bazılarının başkanlığa ittiği Mesut Mestan’ın görevinden istifa etmesi gerekiyor.

Yeni yönetim bir araya gelmezse, eylül ayında start alacak TFF 1.Lig vedalaşanların ardından yapılacak takviyeler de önemli. Bunun için para gerekiyor. Bu yönetiminin 10 aydır futbolculara maaşlarını ödemediğini düşünürsek bir yenilenme de bana göre şart görünüyor.

Ve takımın bayramdan sonra çalışmaların startını vermesi lazım. Yeni sezonda da acı çekmeyelim.