Bursa
Çok Bulutlu
15.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yeni yönetim , yeni umutlar

Bursaspor , 17 Ağustos 2020 Pazartesi, 12:21

Yeni yönetim , yeni umutlar
Bursaspor’da beklenen oldu ve Erkan Kamat, 23-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan olağanüstü genel kurula tek başkan adayı olarak girecek.

Bizlere hayırlı olması ve kulübün zaman kaybetmemesi açısından 23 Ağustos’ta üyelerimizin Erkan Kamat ve yönetimine zaman kazandırmak için çok önemli.

Bursaspor’un tek başkan adayı olan Erkan Kamat’ı dün akşam Adnan Batır ve Fatih Akkuş’un Haftanın Konuğu programındaki canlı yayında can kulağı ile dinledim.

Yeşil beyazlı camiada merhum şampiyon başkan İbrahim Yazıcı yönetiminin futbol şubesi sorumlusu olması, futbolcularla sıcak dialoglarını görmüş bir spor yazarı olmam nedeniyle kulübün içerisindeki konulara vakıf olduğunu bir kez daha görmüş oldum.

Şimdi asıl sorun, Başkan Mesut Mestan ile bir araya gelerek kulübün mali durumunu görmesi olacak ki Erkan Kamat bunu sıkça dile getirdi ve “Öncelikle Mesut Mestan bey ile bir araya gelerek kulübün son durumunu görmek, yönetiminin bizim önümüzü açacak fedakarlıkla önümüzü açmasını bekliyoruz” derken acı gerçekleri de ortaya serdi.

Taraftarlarımızın sevgilisi olan ve hala unutamadığı, Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla’yı Bursaspor’a kazandıran isimlerden birisi olan Erkan Kamat, Batalla’nın teknik kadroda olması için girişimlerde bulunduğunu, ancak yabancı bir ismin teknik kadroda yer alamayacağı için getiremediklerine dikkat çekti.

Kamat, “Chelsea’nin ünlü kaptanlarından birisi ile teknik direktör için prensipte anlaşmıştım. Ama TFF ile yaptığım görüşmeler sonrasında maalesef gerçekleşmedi” demesi ilginçti. Ben Erkan Kamat ve yönetiminin iyi işler yapacağına inanıyorum.

Şu bir gerçek;

Bursaspor’da kim başkan olursa olsun, kulübe Bursa’da faaliyet gösteren fabrikalar, iş inşaları, belediyeler, BTSO, STK’lar destek vermeleri çok ama çok önemli.

Bu iş için kentin birbirleriyle kenetlenmesi gerekiyor.

Ancak bunlar içinde 23 Ağustos’ta genel kurulu gerçekleştirmemiz şart.

Sonrasında ise ortaya çıkacak mali tablo sonrasında gerekli işlemleri yapıp, öncelikle kent olarak bütünleşip, mali kaynaklar yaratma çabasına girmek, yöneticilerin de katkılarıyla transfer tahtasını açtırmak olmalı.

Önemli olan Mesut Mestan yönetiminin mali tablosu nasıl öncelikle onu görmek şart.