Bursa
Çok Bulutlu
10.9°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yeniköy Polis Kampı, turizmin gözdesi olacak

Bursa , 21 Aralık 2020 Pazartesi, 12:53

Karacabey'in yazlık tatil beldesi Yeniköy'de uzun yıllardır atıl durumda bulunan Polis Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin Karacabey Belediyesi'ne tahsisinde işlem tamamlandı.

Yeniköy Polis Kampı, turizmin gözdesi olacak

Karacabey Belediyesi, kentte geçmişten beri atıl durumda bulunan veçözüm bekleyen alanlarla ilgili önemli adımlar atmaya devam ediyor. Karacabey'in yazlık tatil beldesi Malkara'dauzun yıllardır atıl durumda bulunan Polis Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin akıbetiyle ilgili müjdeli haber geldi. Belediye Başkanı Ali Özkan, tesislerin durumu ilgili kurum ve kuruluşlarla uzun süredir yürütülen görüşmeler neticesinde tesisleri Karacabey Belediyesi'ne kazandırdı.

TURİZME KAZANDIRILACAK

Marmara Denizi kıyısında yer alan 6 bin 758,54 metrekarelik alan, Karacabey Belediyesi tarafından turizme kazandırılacak. Bu gelişme sonrası Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Milli Emlak Şefi Emrah Çekmez'le birlikte devir işlemiyle ilgili imzaları tamamladı.


BÖLGEYE YAKIŞIR HALE GELECEK


Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada,"Polis Kampının olduğu alanı belediyemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burası yıllardan beri atıl vaziyetteydi. Bu tahsisin gerçekleştirilmesinde katkısı olan İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'ya, tahsisi sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum'a, Bölge Milletvekilimiz Sn. Mustafa Esgin'e, Millî Emlak Genel Müdürümüz Sn. Tufan Büyükuzun'a, Bursa Milli Emlak Daire Başkanı Ahmet Arın'a ve Karacabey Milli Emlak Şefi Emrah Çekmez'e teşekkür ediyoruz. Bu alan, ilçemiz için önemli bir kazanım olmuştur. Bizler de bu alanı mezbelelik bir halde olmaktan çıkarıp, ilçemize ve tatil bölgemize yakışır bir şekilde değerlendirmek için çalışmalarımıza başladık. Kısa zamanda detaylı bilgiyi yine kamuoyu ile paylaşacağız. Karacabey'imize hayırlı olsun" dedi.