Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yeşilçam'ın usta oyuncusu hayatını kaybetti

Magazin , 25 Nisan 2021 Pazar, 19:29

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan bir zamanların ünlü oyuncusu ve sinema sanatçısı Ertuğ Koruyan kalp krizine yenik düştü. Koruyan henüz 76 yaşındaydı.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu hayatını kaybetti

Yaklaşık 15 yıldır Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Kızılağaç mahallesinde eşi ile birlikte yaşayan ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Ertuğ Koruyan, dün akşam saatlerinde kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu.

Ertuğ Koruyan'ın hayatını kaybettiği haberini Oyuncular Sendikası sosyal medya hesabından "Değerli meslektaşımız Ertuğ Koruyan hayatını kaybetti. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyoruz başımız sağolsun" ifadeleriyle duyurdu.

Eşi Serhan Koruyan ise "Ben seni hep böyle mutlu hatırlayacağım can yoldaşım, koyverdin gittin ya beni iki elim yakanda bilesin" ifadelerini kullandı.

ÇOK SAYIDA FİLMDE ROL ALMIŞTI

Cümbüşiye, Köyden İndim Şehire, Yarı Şaka Yarı Ciddi, Vay Başımıza gelenler, Gülermisin Ağlarmısın, Köşe Kapmaca, Perihan Abla gibi onlarca dizi ve sinema filmlerinde rol alan Koruyan, sanat yaşamına tiyatroyla başlamıştı.

Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Kemal Sunal ile birlikte sık sık kamera kamera karşısına geçen Koruyan Bodrum'da da sanat çalışmalarına destek vermişti.

Devrimci sanat, çağdaş tiyatro konusunda sendika ve meslek kuruluşlarında görev almış, barış ve demokrasi mücadelesinde demokrat ve muhalif duruşuyla tanınan sanatçı Koruyan bugün Kızılağaç Mahallesi'nde toprağa verildi.