Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yılbaşı 'Divan Palas'tayız

Gündem , 09 Aralık 2020 Çarşamba, 20:35

Sağlık Bakanı Koca: "Sayın Cumhurbaşkanımız açıklamıştı, Yılbaşı gecesi de kısıtlamaya dahil. Gün sayısının artırılması durumunda gelecek haftaki sonuçlar ve salgının seyri belirleyecek."

Yılbaşı 'Divan Palas'tayız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşıyı zorunlu olmasını şimdilik düşünmüyoruz, ikna ederek aşılamayı yapmak niyetindeyiz. Aşı, yapılan kişinin HES koduna işlenmiş olacak. Bazı yerlere giriş-çıkış için şu an düşünmüyoruz. Fakat süreçte bu dünyada gündeme gelecek. Uçak, ulaşım için aşı şartı yaygın aşılama sonrasında gündeme gelebilir. (Sinovac firmasının aşısı) Bir hafta 10 gün içerisinde ara değerlendirmesini bileceğiz, şu anda 3 bin 700 kişiye 5 bin civarında doz yapıldı, ciddi bir yan etki olmadı.

KISITLAMA SONUÇ VERİYOR

Kısıtlamaların yer yer sonuç verdiğini görüyoruz. Tam değerlendirmeyi gelecek hafta söylemek mümkün. Seyrine göre yeni öneriler olabilir. İstanbul vaka sayısının azaldığı ama yoğun bakım yükünün devam ettiği şehirlerden.

"216 SAĞLIK ÇALIŞANI VEFAT ETTİ"

Sağlık çalışanları içinde pozitif vaka sayısı 120 bini geçti. Toplam sağlık çalışanları içinde yüzde 10. Testi pozitif hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayımız 216 oldu. Hepsi bu dönemin görev şehidi oldu.