Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yıldırımspor’a yazık oldu

Bursaspor , 21 Eylül 2020 Pazartesi, 12:31

Yıldırımspor’a yazık oldu
Yıldırımspor, Bölgesel Amatör Lig’de grubunda şampiyon olarak Bursa’ya tam 15 yıl aradan sonra profesyonel olan takım olmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz sezonki kadrosunu koruyan ve iki yeni isimle sahaya çıktı. Vakfıköy’deki sahası henüz hazır olmaması nedeniyle Yıldırımspor, maçlarını Minareliçavuş Stadı’nda oynuyor.

Bende tam üç yıl sonra, Yeşil Bursa’nın ligden düşmesi sonrasında Minareliçavuş Stadı’na gelerek bir profesyonel maçı izleme şansı buldum.

Yıldırımspor’un Türkiye 3. Lig 4. Grubu’ndaki profesyonel ligdeki ilk sınav. Rakip Adıyaman 1954 Spor.

Minareliçavuş Stadı’nda inanılmaz bir rüzgar var. Top kontrolü yapabilmek çok zor. Rüzgara karşı oynayan Yıldırımspor, bir iki pozisyon bulmasına karşın, bunları acemilik nedeniyle değerlendiremedi.

Pandemi nedeniyle seyirci yasağı olmasına karşın, tribünlerde konuk takım misafirlerinin olması dikkatimi çekti. Yaşlı oyuncularıyla Adıyaman 1954 Spor zaman zaman etkili olsa da, onlarda son vuruşlarda etkisiz kaldılar.

Orta alan şeklinde geçen maçta 68. Dakikada Yıldırımspor net bir pozisyon yakaladı. Ercan Karaca’nın sağdan kale sahasına kestiği topta Hüseyin Çelik vurmasına karşın defans ve kaleci gole izin vermedi.

Maçın sonlarına doğru Yıldırımspor iki net pozisyon buldu. Ancak tecrübesizlikle bunları gole çeviremedi. Sonuçta, profesyonel ligdeki ilk maç. Talihsiz yenilen bir golle kaybedilen bir maç. Ancak üzülmemek gerek.

Sonuçta ilk maç. Tecrübesizlik. Özellikle yenilen goldeki acı tecrübe takıma çok şeyler kazandıracaktır.

Ancak benim dikkatimi çeken orta alandaki Muhammet Öz’ün oyun kuruculuğu, ön libero gibi oynayan Ramazan Erarslan’ın ilk müdahalelerdeki başarılı müdahaleleri oldu. Santrfor Hüseyin Çelik güçlü fiziği ile dikkat çeken bir başka isim oldu.

Her şeye karşın Yıldırımspor iyi oynarken maçın uzatma dakikalarında bir anlık hata sonrasında rakibi boş bırakmanın faturası acı oldu ve yenilen gol tüm hesapları alt üst etti.

Gördüğüm kadarıyla profesyonel lige alışma ortamında olan Yıldırımspor’un gerçek kimliğini birkaç hafta içerisinde ulaşıp, iyi ve başarılı sonuçlara imza atacaktır.