Bursa
Çok Bulutlu
11.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Yüz yüze eğitime geçiş açıklaması

Gündem , 06 Ekim 2020 Salı, 11:50

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çocuklarını okula göndermek istemeyen velilere esneklik tanınacağını açıkladı

Yüz yüze eğitime geçiş açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yüz yüze eğitime geçişle ilgili açıklamalarda bulundu. Selçuk, "Öğrenciler haftada 2 gün okulda olacak. Çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerimize esneklik tanınacak. İsteyen çocuğunu okula gönderecek. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk okulların açılmasına ilişkin detayları paylaşıyor. aktardı

Bakan Selçuk'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Velilerimizin okulların açılmasındaki yoğun arzusunu göz önünde bulundurduk. Eğitim her koşulda öncelikli bi yere sahip. Bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın öğrenme kayıplarını dikkate alarak okullarımızda yüz yüze eğitime geçiyoruz.

12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık.

İl hıfzıssıhha kurullarının koşullarını uygun görmediği köy okulları yüz yüze eğitime devam edemeyecek.

Aşamalı geçiş planlamamızın ilk aşamasını hayata geçirerek 21 Eylül'de yüz yüze eğitime başlamış olduk. Hijyen ve sosyal mesafeyle yüz yüze eğitimde üçüncü aşamadayız. Yeni aşamaya geçmek için hazırız. Aşamalı geçiş planlarımız sorunsuz ilerliyor.

12 Ekim Pazartesi günü uzaktan ve yüz yüze eğitim birarada ilerleyecek. Yüz yüze eğitim için gruplara ayrılacak, öğrencilerin sayısı azaltılacak, ders süresi kısaltılacak. Öğrenciler haftanın 2 günü okulda olacak.

Çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerimize esneklik tanınacak. İsteyen çocuğunu okula gönderecek. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak.

Bilgisayar ve internet konusunda 12 bin 111 eba destek noktası oluşturduk. Bilgisayar ve internet konusunda sorun yaşayan öğrencilerimiz, buradan ebaya bağlanabilecekler.

Öğrencilere 500 bin tablet ulaştırılacak. Hazırlamış olduğumuz bir strateji göre önümüzdeki haftadan itibaren dağıtılmaya başlayacak."