Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Zafer yürekte, güç pedalda; Granfondo Bursa heyecanı başlıyor!

Spor , 18 Ağustos 2020 Salı, 14:53

Uluslararası bisiklet yarışı Granfondo sosyal mesafeli bir şekilde Bursa’da başlıyor. İletişim sponsorluğunu Turkcell’in üstlendiği, Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından yapılacak olan Granfondo Bursa Uluslararası Bisiklet Yarışı 30 Ağustos'ta başlıyor.

Zafer  yürekte, güç pedalda; Granfondo Bursa heyecanı başlıyor!
Bisiklet tutkunlarını bir araya getiren Granfondo bu yıl Bursa’da gerçekleşecek. Daha önce İstanbul’da Granfondo- Marmara adı ile gerçekleşen etkinlik Avrupa’da yıllardır geniş katılımlı bir şekilde organize ediliyor. Lisanslı veya lisansız, amatör bisikletçileri de barındıran GranFondo Bursa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştirilecek. Bu yıl 2 bin civarında katılımcı Bursa’da bir araya gelerek yarışı gerçekleştirecek. Sosyal mesafe kurallarına uyularak, tüm sağlık önlemleri alınmış bir şekilde organizasyon gerçekleşecek.

BURSA’YI DÜNYAYA TANITACAK

Granfondo Bursa Uluslararası Bisiklet Yarışı tanıtım toplantısında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hayatın bir taraftan devam ettiğini ve bu devamlılığın göstergesi olarak sportif faaliyetlerin de insan yaşamı içerisinde olması için bir dizi yeni kararlara imza atıklarını söyleyerek; “Granfondo Bursa adı ile ilk kez düzenlenecek. Granfondo lisanslı veya lisanssız amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarını kapayan bir etkinlik. Daha önce ülkemizde Granfondo-Marmara olarak İstanbul merkezli bir ayağı da Bursa’da olduğu halinde icra edilmişti. Ben şehrimiz adına da, ülke sporu adına da önemli bir aktivite olacağını düşünüyorum. Bu süreçte sosyal yaşamdan uzaklaşan insanları motive etmek ve moral aşılamak için hazırlanan spor, sanat ve kültürel etkinlikler daha da ön plana çıktı. Özellikle açık havada yapılması nedeniyle bisiklet sporu yeni normalde yapılacak en sağlıklı aktivitelerden biri. Mart ayı başından beri devam eden pandemi sürecinde Türkiye’nin sosyal mesafeli ilk uluslararası bisiklet yarışına ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak turizmin tüm ayaklarında olduğu gibi spor turizminden de pay alabilmek adına tanıtım faaliyetlerini çok önemsiyoruz. GranFondo’nun da tarih başkenti Bursa’mızın dünyaya tanıtımına vesile olacağına inanıyorum. Ayrıca 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda etkinliğin yapılacak olması bizim için ayrıca bir gurur vesilesi olacak. Ben yarışlara katılacak tüm sporculara başarılar diliyorum" diye konuştu.ZAFER YÜREĞİNDE, GÜCÜ PEDALINDA

Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar; "Tüm dünya ve ülkemiz çok zorlu bir pandemi sürecinden geçiyor. Bu dönemde vatandaşlarımızın en büyük problemlerinden birisi de hareketsizlik oldu. Spor dünyasının içinden gelmiş biri olarak sporun hareket etmenin yanı sıra insanları motive edici, birleştirici ve moral verici gücü olduğunu çok iyi biliyorum. Bu nedenle Pandemi sürecinin başından itibaren vatandaşlarımızı harekete teşvik edici projelerin her zaman yanında olduk. Yeni normal olarak adlandırılan bu dönemde GranFondo Bursa gibi sosyal mesafe kurallarına özen göstererek harekete teşvik eden bir spor etkinliğine destek vermekten gurur duyuyoruz. Zaferi yüreğinde, gücü pedalında hissederek bu anlamlı günü kutlayacağız" dedi. 

40. YIL ETKİNLİĞİ

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer, sporu tabana yayarak, her yaştan Bursalıyı spora özendirmek istediklerini söyleyerek;  “Bu yıl kulübümüzün 40. yılı. GrandFondo Bursa yeni normalleşme sürecinde en büyük bisiklet organizasyonu olmasının yanı sıra 40. yıl etkinliklerimizden de bir tanesi olma özelliği taşımakta. Bu sebeple Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak Bursa’mıza her açıdan katkı sağlayacak bu organizasyona büyük önem veriyoruz. Sağlık ve temizlik  önlemlerimizi en üst seviyede aldık. Tüm katılımcılarımıza hijyen kitlerini temin ettik. Organizasyon boyunca sahada 95 ekip arkadaşımız yer alacak. Tam donanımlı 4 ambulans ve sağlık personellerimiz yarış boyunca sporcularımızın yanında olacak. 15 farklı noktada dezenfektan istasyonumuz olacak. Organizasyona katılım sağlayan ve bu organizasyonda heyecanını paylaşmak isteyen tüm vatandaşlarımız için gerekli sağlık tedbirlerini aldık. Ben şimdiden yarışmacılarımıza başarılar diliyorum. Onlar da Bursa’mızın tarihi ve doğal güzellikleri arasında bir gün geçirecek” dedi.