TFF 1.Lig'de bu haftanın tartışmasız en önemli mücadelelerinden birisi Bursaspor ile Altay arasında 5 Nisan Pazartesi günü Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Komitesi haftanın en zorlu maçına tam öyle bir hakem atamış ki tartışmalar hemen başladı diyebilirim sosyal medyada.

Mücadeleyi Mustafa Kürşad Filiz yönetecek. Kendisi İstanbul Bölgesi Üst Klasman hakemi.

2 Şubat'tan bu yana maçın hakemi Mustafa Kürşad Filiz'e sadece iki maçta Akhisarspor-Eskişehirspor, İstanbulspor AŞ-Bereket Sigorta Ümraniyespor maçlarında görev verilmiş. Diğer görevlerini ise VAR ve AVAR olarak yapmış.

Aslında burada görev Bursaspor yönetim kuruluna düşmüyor mu?

Niçin böylesine kritik bir maça Süper Lig'de görev yapan güçlü, deneyimli bir hakem istenmez. Niçin sesini yükseltmez şaşırıyorum.

İlk yarıdaki 3-1 kaybettiğimiz Altay maçını düşünün. Maçın hakemi Antalya'dan Bankacı Burak Şeker daha 20. saniyede Ali Akman'ın buz gibi nizami golünü ofsayt diye iptal etmemiş miydi? Lütfen hafızalarınızı biraz zorlayın.

Altay bu ligde, özellikle MHK'deki İzmirli üyeler tarafından sürekli kollandı.

Şimdi Mustafa Kürşad Filiz atanınca benim kafam karıştı.

Yine dürüst bir maç olmayacak diye kafamın içerisinde tilkiler dolaşmaya başladı ve hepsinin kuyrukları birbirine değmeden dolaşıp duruyorlar.

Siyasilerin terk ettiği Bursaspor'a nasılsa hiç kimse sahip çıkmayınca herkes bir tekme vurma gayreti içerisinde. Buna şimdi Fenerbahçe'nin bayraktarlığını yapan TFF'den sonra yeni MHK'da bu oyunlara resmen alet olmaya başladı.

Peki Bursaspor, yine bir hakem hatası ile bu mücadeleyi kaybederse, play-offa kalabilme şansını yok ederse yine Bursalı milletvekilleri, bu kenti yönetenler susacaklar mı? doğrusu merak ediyorum.

Her şeyden önemlisi sosyal medyada fırtınalar yaratan Bursasporlular, çıkıp TFF'yi, MHK'yı protesto edebilecekler mi?

Bekleyip görelim demekten başka bir şey düşünemiyor insan.