Sağlıkta şiddet bu kez Hatay’ın Defne ilçesi oldu. Cilt hastalıkları uzmanı genç kadın doktor çalıştığı hastanede bir hastasının saldırısına uğrayarak yaralanırken, zanlı gözaltına alındı.

DOKTORUN HAMİLE OLDUĞU ORTAYI ÇIKTI

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem felaketi sonrası inşa edilen Defne Devlet Hastanesi’nde sırası gelmeden muayene olmak isteyen bir hasta, talebini kabul etmeyen dermatoloji uzmanı doktoru darbetti.

Gelen bilgilere göre doktorun yüzüne bir cisim fırlatan saldırgan, 11 haftalık gebeliği olan genç kadını saçlarından çekip yerde sürükledi, tekmeleyip yumrukladı. İç kanama geçiren doktora, bir hafta iş göremezlik raporu verildiği belirtildi.

KOCA: YARGIYA GÜVENİMİZ TAM

Olaya ilişkin açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Defne Devlet Hastanesinde yaşanan olayda, bir hekim arkadaşımız, aldığı darbeler sonucunda yaralandı.

Erdoğan'dan kamuda mülakat açıklaması Erdoğan'dan kamuda mülakat açıklaması

Çok üzgünüz. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Zanlı olayın akabinde gözaltına alınmıştır. Yargıya güvenimiz tam. Ama bizler, sağlık çalışanları olarak, hasta/ hasta yakınları ile her ilişkimizde, birbirimizde daima aradığımız insanlığa da hep güvenebilmeli değil miyiz?" ifadelerini kullandı.