Bursaspor yeni sezon hazırlıklarını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde sürdürüyor.

28 Haziran'da başlayan çalışmada gerçekten medyanın insanın gözlerini yaşartan bir ilgisi vardı o gün. 20'nin üzerinde muhabir, kameraman, foto muhabiri antermandaydı.

Günler ilerledikçe sayı giderek azalmaya başladı. Bu sabah çalışmasına ise sadece 3 medya mensubu izledi. Bunlardan bir tanesi ise yazarınız ben.

Sabah sabah insanın içini kıpır kıpır hareketlendiren bir mesaj gördüm twettırda.

Bursaspor yönetiminin lideri Emin Adanur, "Kıymetli Bursaspor ailesi; Mutlu, huzurlu ve bol sürprizli hafta sizi bekliyor" müjdesinin yanı sıra yıllar önce yitirdiğimiz arkadaşımız merhum Mehmet Özman'a rahmet dilemesi bendeki heyecanın tavan yapmasına neden oldu.

Anladığım kadarıyla bu hafta hepimiz için çok ama çok hareketli geçecek.

Belki gelecek birçok sürpriz heyecan dozumuzun artmasına yeni sezonla ilgili umutlarımızın tavan yapmasına neden olabilir.

Bekleyip görelim. Şunun şurasında 5 gün içerisinde ben önemli müjdelerin geleceğine yürekten inanıyorum.

SAHALAR YEŞERİYOR

Emin Adanur önderliğindeki Bursaspor yönetimi bana göre en önemli transferini Türkiye'nin çim uzmanı Muhittin İpek'i kulüpte yeniden göreve getirmesi oldu.

Muhittin İpek ve ekibi ilk olarak olağan genel kurulda binlerce taraftarın saatlerce zeminde dolaşması sonrasında Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı zeminine el attı.

Özellikle Teksas Tribünü önündeki, az güneş alan bölüme el atan Muhittin İpek kış çimi ekerek kelleşme sorununu çözmek için kollarını sıvadı.

Ancak Muhittin İpek'in en büyük yardımcısı talep ettiği malzemeleri kısa süre içerisinde gerçekleştiren İdari Asbaşkan ve Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Mimar Serhat Akgün oluyor. Talep edilen malzemelerin anında gelmesi zeminlerin bu sezon son iki yıla oranla çok daha güzele gideceğinin işareti olarak görüyorum.

Ayrıca yönetim Muhittin İpek'in ekibine dahil edilen peyzaj mimarı Emin Güleç'in de katkılarını unutmamak gerekir.