Bursaspor, Pazar günü saat 13.30’da oynayacağı Beypiliç Boluspor mücadelesinin hazırlıklarını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde sürdürüyor.

Yeşil beyazlıların eksikleri ise U 19 maçlarında sakatlanan Vefa Temel ile Berat Altındiş’in tedavileri sürerken, dün Bereket Sigorta Ümraniyespor U 17 maçında oynayan gençler ise tesislerde yenilenme çalışması yaptı.

Yarım saati basın mensuplarına açık olan antrenman bu kez yoğun bir gazeteci arkadaşımızın katılımıyla yapıldı.

Bizlere açık bölümde yapılan çalışmada oyuncuların istekli, olmaları dikkatleri çekti. Özellikle taktik çalışmalara geçmeden önce yapılan istasyon çalışmasındaki neşeli hareketler dikkat çekerken, dar alanda yapılan paslaşma oyunundaki yüksek oranlar benim dikkat çekti.

Oyuncular bu çalışmayı yaparken Erhan Erentürk, Canberk Yurdakul, Deniz Aydın ve Talha Yakın’dan oluşan kaleciler, antrenörleri ile birlikte son iki günde inanılmaz bir program uyguluyorlar. İnanın bu çalışma sonrasında güçlerinin ne hale geldiğini düşünmek bile istemiyorum. Çünkü onların antrenmanı izlerken ben yoruldum.

Artık böylesine yoğun çalışan kalecilerimizin böyle basit goller yemeyeceklerine ben inanmaya başladım diyebilirim.

Aslında yeni yönetim, Beypiliç Boluspor maçı öncesinde oyuncularının moral motivasyonlarını yükseltmek için de yoğun bir çalışma içerisinde. Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki Bursaspor yönetimi, oyuncular uzun süredir alamadıkları hak edişleriyle ilgili bir ödeme yapmak için yoğun çalışma içerisinde.

Belki öğleden sonra, belki yarın bu ödeme gerçekleşir ve futbolcular Beypiliç Boluspor mücadelesine moralleri daha da yukarıya çıkmış şekilde çıkarlar.

ZORLU TAKVİM VAR

Bursaspor’u zorlu bir maç takvimi belirliyor.

Pazar günü 13.30’da deplasmanda Beypiliç Boluspor ile karşılaşacak olan Bursaspor, 10 Mart Perşembe günü saat 20.00’de ise yoğun kar yağışı nedeniyle 1-0 geride iken ertelenen Eyüpspor maçını oynayacak. Ardından da 14 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de BİTÇİ Timsah Park’ta sahasında Balıkesirspor’u konuk edecek.

İnanın bu üç maçta alınacak 7 puanın düşme hattını tamamen karıştıracak, alt sıralardaki takımların hesaplarını alt üst edecek duruma gelecektir. Önemli olan yüksek moralle çıkarken, kentteki herkesin Bursaspor’un yanında olduğuna futbolcuların inanması gerekiyor.

Aslında 8 günde oynanacak olan üç karşılama bir anlamda yeşil beyazlıların ligdeki kaderini belirleyecek. Ondan sonra ise yeniden yoğun bir maç trafiğine girecek Bursaspor.

ŞİMDİ TAKIM OLMUŞUZ

Bursaspor yıllar öncesinde, yöneticilerin bir yakınını kaybettiğinde tüm takım olarak katılım gösterirdi.

Son yıllarda maalesef bu gelenek kaybolmuştu.

Yeni seçilen Başkan Ömer Furkan Banaz’ın vefat eden babasının Ulucamii’ndeki cenazesine tüm teknik heyet ve futbolcuların katılması, Bursaspor’u Bursaspor yapan geleneklerden birisinin geri geldiğini görmek beni mutlu etti.