Milli ara sonrasında genç Bursaspor'un konuğu lige iyi başlangıç yapan takımlardan birisi olan Güney'in bir başka temsilcisi Adanaspor.

Rakipte üç covid-19'lu olması nedeniyle eksik gibi görünüyor. Adanaspor'un beş yabancısından dördü sahada. Birisi ise yedek kulübesinde.

Basın tribününe çıkıp sahaya baktığımda karşımda harika bir tablo vardı. Maraton 1963, VAKIFKÖY Haydi Bursa koreogrofisi beni karşıladı. Gerçekten yapanların eline, koluna yüreklerine sağlık demeden geçemeyeceğim.

Kadrolara baktığımda teknik direktör Mustafa Er'in son iki haftanın kadrosunu bozmadığını gördüm. Ameliyat olan oyunculardan birisi olan Ramazan Keskin 18 kişilik maç kadrosunda olduğuna sevindim.

Oyun başladı. Adanaspor'un sert futbolu dikkat çekiyor. Onların öncelikli hedefleri gol yememek. Atacakları uzun toplarla süratli santrforları Ozegoviç ve Belem ile pozisyon bulabilmek.

Bursaspor, rakibine pek şans vermedi. Hatta 9. dakikada Burak Altıparmak, 13. dakikada ise Batuhan Kör ile iki net gol pozisyonu yakaladı. İkisinde de Adanaspor kalecisi Burak başarılı oldu.

İlk 45 dakika futbol oynayan, ayağa pas yapan bir Bursaspor vardı sahada. Rakibine adeta nefes aldırtmadı yeşil-beyazlı gençler. Rakibinin yabancılardan oluşan forvetine pozisyon dahi vermedi. Gerçekten girilen bu kadar girilen net gol pozisyonları sonrasında birinin bile golle sonuçlanmaması üzüntü vericiydi.

İlk yarının sonlarında sakatlık geçiren Emirhan Aydoğan, ikinci yarıda yerini genç oyunculardan Ozan İsmail Koç'a bırakırken, Adanaspor ise iki değişiklikle bu yarıya başladı.

Ancak tecrübeli isimlerden Emirhan Aydoğan'ın çıkması Bursaspor'un orta alan üstünlüğünü rakibine kaptırmasına neden oldu. Özellikle 60. dakikadan sonra Adanaspor kalemize gelmeye başladı.

Ancak asıl üzücü olan genç yeteneğimiz Ali Akman'ın transfer söylemlerinden mi bilemiyorum ama kendisini maça bir türlü verememesiydi. İnanılmaz top kayıpları yaparken, bu kayıplar kalemizde tehlikelerin oluşmasına da neden oldu.

İkinci yarı Recep Aydın'ın oyuna girmesinden sonra üstünlük yeniden bize geçti. 85. dakikada İsaac Donkop'un Recep Aydın'ı düşürmesi penaltıydı ama hakem Serkan Tokat devam dedi. Arkasından Batuhan'ın şutunda topun yan direğin dibinden dışarıya gitmesi şanssızlıktı.

Maç böyle bitecek dişe üzülmeye başlamıştım. 88. dakikada sağdan ceza alanı içerisine yapılan ortaya Ali Akman hamleyi yaptı. Hakan Cinemre'nin tekmesine bu kez Serkan Tokat penaltı dedi.

Recep Aydın, günün başarılı ismi kaleci Burak'ı ayrı, topu ise ayrı köşeye göndererek Bursaspor'u öne geçirdi. Sonrasında kontrol bizdeydi. Adanaspor'un can havli ile saldırması vardı. Sonuçsuz kaldı. Gerçekten savunma bu kez çok etkili oldu ve uzun bir aradan sonra gol yemeden maçı bitirdik.

Sonuçta, zorlu, sıkıntılı bir maç 3 puanla bitmesi büyük mutluluktu.

Maç sonu yaşanan tatsız olaylara karşın maç sonu sahanın ortasındaki sevinç tablosu gerçekten görülmeye değerdi. Hatta Şeref Tribünü önündeki tezahüratı keşke herkes görebilmiş olsaydı.