Bursaspor Divan Yönetim Kurulu üyeleri ile Bursaspor’lu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği üyeleri tarafından düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldiler.

Bursaspor’da yıllarca forma giymiş eski futbolcular ile Divan Yönetim kurulu üyeleri toplantı sonrası ortak bildiri yayınladılar. Bildiride; Bursaspor’un bugün içinde bulunduğu durumdan bir an önce kurtulabilmesi için önlemlerin alınması ve hem yönetimsel, hem de sportif anlamda bazı kararların acil olarak hayata geçirilmesinin gerekli olduğu açıklandı.

Toplantıda görüşlerini bildiren Bursaspor’un efsane kaptanlarından Sinan Bür ve Sedat 3 Bursaspor’un tüm ülkeye mal olmuş şampiyon takım olduğunu ancak bugün yaşanılanların bu büyük camiaya yakışmadığını ve bir an önce ayağa kalkması için güçlü bir futbol aklına ihtiyaç olduğunu söylediler.

Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Suphi Evke de tüm eski futbolcular olarak taşın altına ellerine koymaya hazır olduklarını ve yıllarca formasını giydikleri bu şanlı arma için her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

Ligin ilk yarısının sonuna geldiklerini ve zamanın daraldığını da belirten Ahmet Suphi Evke Bursa milletvekillerinin, Belediye Başkanlarının, iş dünyasının, sivil toplum örgütlerinin kenetlenerek Bursaspor için tüm kentin ayağa kalkmasının gerekli olduğunu söyledi.

Bursaspor Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder ‘de Bursaspor’un ligteki yerinin tüm camiayı üzdüğünü ve bu konuda bazı kalıcı ve radikal kararların alınmasının gerekli olduğunu söyledi. Bursaspor’lu eski futbolcuların kulüplerine sahip çıkma isteklerinin takdirle karşılanacağını belirten Galip Sakder Büyük Bursaspor camiasının da artık ayağa  kalkmasının gerektiğini kaydetti.

Bursaspor’lu eski futbolcuların geçtiğimiz günlerde yayınladıkları bildirinin çok değerli ve akılcı olduğunu açıklayan Sakder Divan olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.