Bursaspor, hakem Kutluhan Bilgiç’in yönettiği Nicolas Zalazar ile Tim Matavz’ın kırmızı kart gördüğü 2-1 kaybedilen olaylı Kocaelispor maçının ardından 19 hafta geçmesine karşına hala tazeliğini koruyor.

Bursaspor takım otobüsünün tekmelenmesi, maç içerisinde yöneticiler ve taraftarların bulunduğu bölüme yapılan çirkin saldırılar, maç öncesinde başlayıp bitene kadar devam eden çirkin tezahüratları Bursaspor sevdalıları hiç unutmadı.

İnanın bu çirkinlikleri aradan yıllar geçse de insanların içine sindirebilmeleri gerçekten çok zor.

Ancak şunu Bursaspor’a gönül veren taraftarların unutmaması gerekir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun hiç sevmediği kulüplerin başında Bursaspor geliyor. Bunu daha önceki ve bu sezonlarda defalarca yaşadık.

Bursa’ya hep takımı sahada doğrayacak hakemler, yazdıkları abartılı raporlarla sürekli ceza almalarını sağlayan gözlemciler, temsilciler gönderiyor. Bu nedenle Bursaspor taraftarlarının kalan maçları düşünerek sakin kalması şart. İnanıyorum ki, aynı Kocaeli’de olduğu gibi konuk takım futbolcuları, tribünleri sürekli olayları çıkartabilmek için tahrik edeceklerdir.

Bu nedenle taraftarlarımız sadece takımlarının yanında olarak destek yapmalılar.

Bursaspor’u destekleyecek tezahüratlar sanıyorum çok daha güzel olacaktır.

TRİBÜNLER DOLMALI

Ömer Furkan Banaz Başkanlığı’ndaki Bursaspor yönetim kurulu pazar günü taraftar desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğuna inanıyor.

Bu nedenle Kuzey ve Güney kale arkalarının bilet ücretleri ucuzunda ucuzu diyebileceğim bir çay parası fiyatına 5 TL olarak açıklandı.

Bursasporlu olan hiç kimsenin maça gelmemek için bir mazereti olamaz ve olmamalı. Tribünlere gelecek 40 bine yakın yeşil beyaz sevdalısı armanın peşinde olarak tezahürat yaparsa karşısına değil Kocaelispor, Süper Lig’den bir takım dahi çıksa onu yerle bir eder.

TAKIM KAPANDI

Bursaspor, Kocaelispor ile yapacağı kritik mücadele öncesinde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nin kapılarını medyaya kapattı.

Kapalı kapılar ardında Bursaspor’un nasıl çalıştığını bilemiyoruz.

Sakat futbolculardan Bifouma’nın bu kritik mücadelede forma giyip giyemeyeceğini bilemiyorum.

Belki maçın başlamasına kısa bir süre kalan sakatlarla ilgili bir basından duyuru yapılır.

Ancak Keçiörengücü maçında ikinci yarıda süre alan Enver Cenk Şahin’in Belçikalı orta alan oyuncusu Massimo Bruno ile birlikte ilk on birde sahaya çıkacak olması, bana göre Bursaspor’un Kocaelispor mücadelesindeki artılarından biri olacaktır.

SARPER BARIŞ SAKA İLE İLK KEZ

Bursaspor’un ligde büyük önem taşıyan maçının hakemi Sarper Barış Saka oldu.

Süper Lig’de görev yapan, bu sezon ağırlıklı olarak VAR’da görev yapan Antalya bölgesi hakemi Sarper Barış Saka bu sezon Bursaspor’un maçlarında MHK tarafından görevlendirilmedi.

Daha önceki sezonlarda görev yaptığı yıllarda Bursaspor Saka ile başarılı sonuçlar alamadığı ortaya çıkmıştı.

ŞEHİR HASTANESİNDE METRO HAZIRLIĞI

Bursa’nın batısındaki en büyük hastanelerden bir tanesi Şehir Hastanesi.

Bu hafta başından bu yana biten ilaç raporumu yenilemek için oradayım.

Sağ olsun Doçent Doktor Mehmet Usta benimle yakından ilgilendi.

Ancak pandeminin bittiğinin açıklanmasından sonra Şehir Hastanesi’nde inanılmaz bir hasta yoğunluğu olduğunu gözlemledim bu hafta içerisinde iki kez gittiğim hastanede.

Koridorlarda insanlar üst üste. Kapalı otoparklar tamam dolu olunca insanlar araçlarını yol üzerine park etmeleri benim dikkatimi çekti.

Şehir Hastanesi’nin ana giriş kapısının karşı tarafındaki iş yerlerinin yanında otopark alanı vardı. Şimdilerde bu otopark kapatılmış. Oraya metronun son durak istasyonunun yapımı içinde bugün iş makinalarının çalışmaya başladığını gördüm.

Bir başka güzel gelişme ise, Bursa’nın en yoğun ilçelerinden biri olan Nilüfer’de, Şehir Hastanesi’ne giden yeni yolun (Altınşehir’den itaberen) modern bir yol için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de yoğun bir çalışma görmek beni mutlu etti.

İnanın iş saati sonrasında Şehir Hastanesi’nden Özlüce istikametine tek şeritli yolda, özellikle tırlarında burayı kullanmasıyla büyük sıkıntı yaşanıyordu. Sanıyorum bu yol ulaşımı araçlarıyla gelenler için kolaylaştıracaktır.