Bursaspor, devre arasında kadrosunu güçlendirmek için gereken çalışmaları teknik kadrosuyla birlikte bir araya gelerek yaptı. Tahtanın açılması halinde düşünülen isimler tek tek belirlendi.

Bursaspor’a FIFA’dan Luka Çapan olayı nedeniyle 2 yıl ek transfer yasağı gelmişti.

FIFA ve UEFA’daki dosyaları Bursaspor Yönetim Kurulu birer birer kapatmayı sürdürürken, Luka Çapan olayı için FIFA’nın çözüm kurulu olan CAS’a itirazını yaptı.

Noel tatili sonrasında CAS kendisine yapılan itirazları görüşüyor.

UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı dahil olmak üzere birçok üst düzey bürokrat kurumu ve kuruluş dört bir koldan Bursaspor’un durumuyla ilgili olarak girişimde bulundu. Bulunmaya da devam ediyor dersem abartmamış olurum.

CAS’ın kulüplerle ilgili vereceği kararlar ise yönetimin yakın takibinde diyebilirim.

CAS’tan şu ana kadar Bursaspor’a olumlu veya olumsuz bir cevap gelmedi.

Bütün, Bursaspor Yönetim Kurulu FIFA’nın organı olan CAS’tan gelecek kararı beklerken, yeşil beyazlı camiada kulübün yeniden layık olduğu yere yükselebilmesi için olumlu bir karar gelmesi için dua eder hale geldi.

ÖZER SAĞLIK KONTROLÜNDE

Devre arasında yeniden Bursaspor’a gelen Özer Hurmacı, bugün basın toplantısı düzenleyecekti. Tecrübeli oyuncu Özer’in neler söyleyeceğini merak ettiğim için sabahın erken saatlerinde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nin yolunu tuttum.

Özer Hurmacı, lisansının çıkabilmesi için gerekli olan sağlık kontrolü nedeniyle toplantıyı Cuma günü sabah 10.00’da yapacak. Ancak yapılan söyleşilerde Özer Hurmacı’nın durumunun olumlu olduğunu öğrenmek beni mutlu etti. Birde sonradan takıma dahil olan Çağatay Yılmaz’ın da iyi durumda olduğunu gözlemlemek beni ikinci yarı öncesinde umutlandırdı diyebilirim.

Bursa’ya fit olarak gelen Özer Hurmacı’nın kısa süre içerisinde yapılan özel maçlarla maç eksiğini de giderirse, sanıyorum ligin ikinci yarısında takıma çok şeyler katabilir.

Sabah kondisyon içerikli yoğun bir çalışma yaptırdı teknik direktör İsmail Ertekin takıma. Bu çalışmaya ufak tezek sorunları olan kaptan Enver Cenk Şahin ile Hasan Ayaroğlu katılmadı. Tecrübeli isimlerin bugün akşam yapılacak çalışmada takımla birlikte olacakları belirtildi.