Bursaspor Kulübü'nü taraftarları gerçekten çok seviyor.

Genel kurullardaki borçlanmaların sürekli TL olarak yapın denmesine, öyle kararlar alınmasına karşın, sürekli karşımızı Euro, Dolar çıkarken, son başkandan ilginç bir talep geldi ve 'Altın verdim. Şu kadar alacaklıyım' deyiverdi.

Kimse bu rakamlara inanmadı. Özellikle eski başkanların bankalardan aldığı krediler (genel kuruldan izin alınmaması ve bütçe dışındaki miktarlar suç) ve onların nerelere gittiği, kullanıldığı yolunda birer açıklama hiç gelmemişti bugüne kadar.

Tribün liderlerinden Selim Kurtulan ve arkadaşlarının açmış olduğu mahkemenin ilki 19 Ocak'ta yapılacak. 9. Asliye Hukuk mahkemesinde ve saat 10.00'da yapılacak.

Bankalardan kredi çeken ve kulübün bugün 600 milyona TL'ye yaklaşan borcun içine sokan başkanlar buraya gelerek durumu açıklayacaklar.

Bir şey çıkar mı bilemiyorum.

Aslında çıkmasını o kadar çok istiyorum ki bunu kelimelerle anlatmak, ifade edebilmek mümkün değil.

Şayet Selim Kurtulan'ın iddia ettiği gibi ise bugün kulüp usulsüz harcamalar nedeniyle borçsuz haline dönüşebilecek.

Ancak burada benim en büyük arzularımdan bir tanesi de halen görevde olan Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat ve yönetim kurulunun buraya müşteki olarak katılmasını arzuluyorum.

Bugüne kadar yapacağını söylediği toplantıyı gerçekleştirmeyen Başkan Erkan Kamat, çıkıp burada aynı birlikte görev yaptığı merhum başkanımız İbrahim Yazıcı gibi dik duruş sergilemesini bekliyorum.

Erkan Kamat'ın burada gidip kulübün hakkını avukatlarla birlikte savunması en büyük arzum.

Ne çıkar bilemem.

Ancak şuna benim inancım tam.

Şayet Bursaspor Kulübü'nün hesaplarını Türkiye'nin en büyük resmi kuruluşu incelediğinde birçok gizli işlerin de ortaya çıkacağına inanıyorum.

Sonuçta inanın kazanan Bursaspor Kulübü olur.

Hani şimdi başkan bulamıyoruz ya. Kapı kapı dolaşıp başkan olun baskısı yapılıyor insanlara. İnanın kulüp borçsuz haline döndüğünde kongre günü başkan olmak için çok insan sıraya girer.

Ben buna inanıyorum.