Bursaspor yarın saat 16.00'da komşu Balıkesirspor ile hem kendisi hem de rakibi açısından büyük önem taşıyan bir mücadeleye çıkacak.

Tabiki bu maçta Timsah'ın hedefi Beypiliç Boluspor ile başlayan yeni bir galibiyet serisi başlatarak, milli araya kadar alabildiğince puanlar toplayabilmek.

Teknik Direktör Özcan Bizati yönetiminde ikinci resmi maçına çıkacak olan yeşil beyazlılar, bu zorlu mücadelenin hazırlıklarını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde maç saatinde yapılacak çalışma ile hazırlıklarını tamamlayacak.

Sonrasında yeşil beyazlıların hedef karılaşması olan Balıkesirspor mücadelesi için yeşil beyazlıların yolculuğu başlayacak.

Puana yolculuk ise akşam üzeri olacak.

Bursaspor'da sakat futbolculardan Cristobal Jorquera, İsmail Çokçalış, Elton Acolatse, Reagay Ofosu ve Ramazan Keskin tedavileri devam etmesi nedeniyle maç kadrosunda olamayacak. Ancak yeni yeni düz koşulara başlayan Kubilay Sönmez de Balıkesir maç kadrosunda yer almayacak.

Kaleci Erhan Erentürk'ün büyük bir olasılıkla yarınki mücadelede forma giymesi bekleniyor.

Bir anlamda Beypiliç Boluspor karşılamasını kazanan kadroyu teknik direktör Özcan Bizati büyük bir ihtimalle bozmayacak gibi görünüyor.

Sanıyorum, bizlerden uzak, kapalı kapılar altında yapılan çalışmalarda, Milli takımlarda olan futbolcular da yapılan taktik ağırlıklı antrenmanlarda bu eksiklerini tamamladıklarına inanıyorum.

Ben yarın oynanacak Balıkesirspor mücadelesinde kanatta görev yapan Azerbaycanlı Namık Alaskarov ile Slovak santrfor Tim Matavz'dan hepimizin büyük bir merakla beklediğimiz patlamalarını yapmalarını bekliyorum.

YÖNETİM BO DURMUYOR

Hayrettin Gülgüler Başkanlığındaki Bursaspor yönetimi hafta içerisinde hummalı bir çalışma gerçekleştirmesi dikkat çekti. 2. Başkan Emin Adanur ile yönetici Ali Ağır'ın da iştirak ettiği yeşil beyazlıların Proje Kurulu'nun toplantısı Bitçi Timsah Park Toplantı Salonu'nda yapılarak bir değerlendirme gerçekleştirildi.

Son olarak Futbol Okulları Direktörü Tolga Şen ve Amatör Branşlardan Sorumlu Yöneticici Emrah Kılıç, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer'i ziyaret etti. Bu ziyarette Nilüfer Belediyesi'nden futbol okullarına destek sözü alınması güzel bir gelişme oldu.

SALONDA KORANA TEHLİKESİ

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele veren Bursa Büyükşehir Belediyespor, önümüzdeki haftayı maç yapmadan geçecek. Bunun nedeni ise Ankara temsilcisi olan Nesibe Aydın Basketbol Kulübü sporcularında görülen yeni tip korana virüs. Bu amaçla federasyon Ankara temsilcisinin bu haftaki Elazığ İl Özel İdaresi mücadelesiyle birlikte Bursa Büyükşehir Belediyespor maçlarını ertelendi.

Basketbol Federasyonu Elazığ İl Özel İdaresi mücadelesinin 17 Kasım Çarşamba günü saat 16.00'da oynanmasını kararlaştırdı. Ancak Bursa Büyükşehir Belediyespor maçının tarihini ise Federasyon henüz netleştirmedi.