Çok değil, bundan dört yıl önceydi Yıldırımspor’un ilk Bölgesel Amatör Lig’de mücadele vereceği sezon öncesinde Başkan Ekrem Sanal, Bursa medyasını toplamış ve hedefinin 3.Lig olduğu açıklamıştı.

Gerçekten Ekrem Sanal Başkanın 3. Lig hedefi söz verdiğinin ilk yılında gerçekleşti.

Hiçbir yerden destek almayan, borcu bulunmayan Yıldırımspor son iki sezonda 2.Lig kapısından şanssız bir şekilde geri dönmüştü.

Bu arada Bursa Yıldırımspor, alt yapıda önemli gelişmelere imza attı.  U 17 takımı Türkiye ikincisi, U 19 takımı ise Türkiye üçünlüğünü kazanarak küçümsenmeyecek bir başarıya imza attı.

Şimdilerde Ekrem Sanal Başkan bir kez daha büyük düşündüğünü bizlere açıkladı ve yine aynı mekanda yaptığı toplantısında, “3. Lig demiş sözümüzü tutmuştuk. Şimdi de hedefimiz kulüp olarak 2. Lig diyoruz. Bu hedefimize kulüp olarak, yönetim olarak tüm birimlerimizle hazırız” dedi.

Aslında, Bursaspor Kulüp başkanlığı için adı sık sık geçen isimlerden birisiydi Ekrem Sanal.

Bugün Bursaspor’un yer aldığı ligin bir kurtuluş olacağının altını çizdi.

Ekrem Sanal Başkan kendisine başkanlık için ilk teklifin geldiğinde, “Kulübün borcu 1,2 milyon TL.  Kulübün ligde tutulması için 50 Milyon TL’ye ihtiyaç var. Tahtanın açılması, sağlıklı yapı oluşturulması için 400 milyona ihtiyaç var. 100’ünü biz yönetim olarak koyarız. Sizlerde 300 milyonu masaya koyarsanız bu iş olur” dediğinin altını çizerken, bunun devamının gelmediğini ifade etti.

Bugün Bursaspor’un durumuna çok üzüldüğünün altını çizen Ekrem Sanal, Yıldırımspor olarak bu sezon yönetim kurulu ile birlikte şampiyon olarak 2. Lige yükselmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bursa takımı olarak hedeflerinin sağlam temeller üzerinde Süper Lig olduğunun altını çizen Ekrem Sanal, “2. Lige yükselmemiz halinde, bir pilot takım oluşturmak istiyoruz. Biz aslında Bursaspor’un pilot takımı olan Yeşil Bursa gibi kendimizi görüyoruz. Ve maçlarımızı Minareli Çavuş Stadı’nda oynuyoruz.  Kulüp olarak kasamızda paramızın bulunduğu her sezon bir üst ligi hedefleyeceğiz. Son noktamız ise Süper Lig olacaktır. Yıldırımspor yıllar içerisinde kurumsallığını sürdürerek bu hedefine mutlaka ulaşacaktır. Şimdilerde buraya futbolcularımız için modern bir tesis yapmak için çalışmalarımız başladı. Yıl sonuna kadar bunu bitirmek istiyoruz” dedi.

Ekrem Sanal en büyük hedeflerinin daha geniş bir taraftara sahip oldukları Yıldırım ilçesinde maçlarını oynamak istediklerini tekrarladı.

Kenti yönetenlerden bu konuda desteklerini beklediklerinin altını çizen Ekrem Sanal Başkan, Bera Parkı içerisindeki suni zeminli stadın çime dönüştürülerek bir an önce verilmesi isterken, “Bursa’da iki çim zeminli stat var. Bunların ilki Büyükşehir Belediye Stadı, diğeri ise Nilüfer Belediyesi’nin yaptırdığı İbrahim Yazıcı Stadı. Bursa’da üçüncü bir tribünlü doğal çim zeminli stadın olmaması Bursa’nın en büyük kaybı” derken tepkisini de kibarca ortaya koydu.