Yeniden başlatılan ‘sağlık’ kurallarına uygun antrenmanlar bitti. Hiç hazırlık maçı oynanmadan başlayacak olan son 6 maçlık bölüm.

Geçtiğimiz hafta sonu başlatılan Süper Lig’deki maçlarda gördüm ki hazırlık maçı oynamadan lige giriş pek sağlıklı olmamış. Sakatlıklar, özellikle Rize’de yaşanan Muslera’nın ofsayt pozisyonunun devam ettirilmesinin sonrasında ayağının iki yerden kırılması, Andone’nin diz bağlarından yaşadığı sakatlıklar çok düşündürdü.

İnanın aklıma gelen ilk şey ‘acaba erken mi battık’ oldu.

Hakemlerin formsuzluğu üç aylık tatile karşın devam ediyor. İnanılmaz hatalar yaptılar.

VAR’ın bir kez daha futbolun ruhunu yok ettiğine bir kez daha üzülerek tanıklık ettim.

TFF 1.Lig’de ise VAR olmamasına karşın hakemlerin kötü yönetimleri dikkat çekmişti. Hakemler Bursaspor’un 12 puanını resmen gasp etmişti.

İyi bir hazırlık dönemi yaşadı Bursaspor.

Futbolcuların pandemi döneminde önce evlerinde, sonrasında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapılan çalışmaların karşılığı cumartesi gününden itibaren yeniden başlayacak olan ve 14 günde yapılacak 4 maçta ortaya çıkacak.

Bursaspor’un yasaklar nedeniyle ne Timsah Arena’da yapılan çift kale maçlarını, ne de tesislerindeki antrenmanlarını izleyip futbolcuların son durumlarını gözlemleyebildik.

Yeşil beyazlılar geçtiğimiz hafta sonu cumartesi günü yapılan antrenman ile bir günlük tatile çıkmış, Keçiörengücü maçı hazırlıklarının startını ise bugün akşam üzeri yapacağı antrenmanla verecek.

Kulübün resmi sitesinden gözlemlediğimize göre çalışmalarda hiçbir sakatlığın olmaması sevindirici. Beni en çok sevindiren bir başka olay ise önemli sakatlıklardan kurtulan Serdar Özkan ile genç Ramazan Keskin’in takıma dönmüş olmalarıdır.

Sanıyorum, Süper Lig deneyimi üst düzeyde olan Serdar Özkan, takıma, özellikle kanatlarda yaşanan sıkıntıların çözülmesi açısından çok şeyler katacaktır.

Ancak tüm Bursa’nın kalan 6 maçlık bölümde hakem hatalarından uzak durabilmeleri için Bursa’daki tüm siyasilerin, milletvekillerinin devreye girmeleri şart.

Hepimiz biliyoruz ki Adana Demirspor’un başkan danışmanı Metin Korkmaz, sürekli belden aşağıya vuran bir isim. Hedefe ulaşabilmek için ben öncelikle bu şaibeli ismin susturulmasının şart olduğunu düşünüyorum.KENETLENME ZAMANI

Bursasporlu futbolculara bu haftadan itibaren çok önemli görevler düşüyor. Hepsinin yeniden Süper Lige dönmeyi çok arzuladıklarına inanıyorum. Bunu da her fırsatta dile getiriyorlar. Bunun için maçlarda sinirlerine çok hakim olmaları gerekiyor.

Öncelikle maçın suni çim zeminde oynanacak olması beni gerçekten çok düşündürüyor.