Bursaspor, hafta başından bu yana yine kapalı kapılar ardında Özlüce 29 Ekim Mahallesi’ndeki İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde, Manisa Futbol Kulübü ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Sakat oyuncuların durumu hakkında detaylı açıklamalar yapılmamasına karşın, paylaşın 3-4 fotoğrafta, müzmin sakat Elton Acolatse’nin çalışmalara katıldığını görebilmek beni mutlu etti diyebilirim.

Galiba takım olarak tek sakatımız Gençlerbirliği maçında darbe alan kaleci Deniz Aydın. Ameliyat olan haftalardır kritik bölgede yer alan takımdan tecrübeli file bekçisi Erhan Erentürk’ün çalışmalara katılıp katılmadığını ise bilmiyorum.

Herhalde benim gibi spor yazarlarının büyük bir bölümü de Erhan’ın durumunu bilmiyordur.

Evet;

Bursa’da Altaş Denizlispor karşısında alınan 3 puan, az olan ligde tutunabilme umutları, rakiplerinin bazılarının takılmasıyla yeni bir ışığının yanmasına neden oldu.

Pazar günü, yani arefe günü Bursaspor, mutlak kazanmak zorunda olduğu kritik bir Ege seferine çıkacak.

Rakip sezona iyi başlamasına karşın devamını getiremeyen Manisa Futbol Kulübü. Devre arasında tecrübeli isimlerle kadrosunu da takviye yaptı.

İyi oyunculara sahip.

Bursaspor’un ligde kalabilmesi için tek bir hedefi var; o da rakibini yenerek haftayı üç puanla noktalayıp, umutlarını son üç haftaya taşımak olacak.

Özellikle Altaş Denizlispor karşısındaki futbol, oyuncuların kazanma hırsları, verdikleri mücadele inanın yeşil beyaz sevdalılarının umutlarının artmasına neden oldu.

Hep birlikte pazar günü Bursaspor’un Manisa Mümin Özkasap Stadı’nda neler yapabileceğini göreceğiz.

Ancak yayıncı kuruluşun maçları dönüşümlü vermek istemesi ise Bursasporlu taraftarlar için sıkıntı verici bir karar. Yayın için hem Bein, hem de TRT bu konuda ciddi adımlar atarlar ve maçların hepsini canlı canlı yayınlarlar.

Dönüşümlü yayınlamak, gol olduğunda statlara gitmek doğru olmaz kanısındayım. Yetkililerin bu konuda harekete geçmeleri de şart gibi geliyor bana.

Bunun en büyük nedeni ise takımlar semtlerin değil, koskoca milyonluk kentlerin takımları.

HAKEM SÜPER LİG’DEN

Pazar günü saat 16.00’da başlayacak olan mücadeleyi Adana bölgesinin Süper Lig klasmanındaki hakemi Zorbay Küçük yönetecek. Babası Feyzullah Küçük eski bir futbolcu ve teknik direktördür. Feyzullah Küçük bir dönem Bursaspor forması da giymişti.

Ben 29 yaşındaki gelecek vaat eden Zorbay Küçük’ün etki altında kalmadan dürüst maç yöneteceğine inancım tam.

TELEKOM MAÇI CUMARTESİ

Frutti Extra Bursaspor’un 1 Mayıs Pazar günü saat 13.00’de oynayacağı Türk Telekom erteleme maçı yeşil beyaz sevdalılarının maç saatinin ve tarihinin yaptığı yolundaki sosyal medya paylaşımları olumlu sonuç verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu ile yakın ilişki içerisinde olan menajer Nedim Yücel, taraftarlardan gelen sese kulak verdi. Federasyon ile yapılan temaslar olumlu sonuçlandı ve Türk Telekom mücadelesi cumartesi günü saat 21.00’e alındı. Ancak yeşil beyazlı kulüp bu açıklamayı yaparken, biletlerin kısa sürede tükenmesini ve Bursalıların tribünlere gelmesini istedi.

Bakalım cumartesi günü 21.00’de Nilüfer Tofaş Salonu’nda sezonun seyirci rekoru kırılacak mı? Bunu hep birlikte göreceğiz.