Bursaspor ilk yarıyı Pazar günü Büyükşehir Belediye Stadı’nda saat 14.00’te oynayacağı Eşin Group Nazilli Belediyespor karşılaşma ile noktalayacak.

Bugün Bursaspor kazanarak devre arasına tatiline, daha umutlu girmesine neden olacaktır.

Bu zorlu mücadele öncesinde takımda ameliyat olan Eren Güler dışında eksik oyuncusu bulunmuyor.

Bugün taraftarıyla bütünleşecek olan Bursaspor’un arzulanan galibiyeti alacağını ve dört maçtır süregelen bu sezona kadar hiç olmayan yenilgi serisine kazanarak son vereceğine inancım tam.

Bugün takıma verilecek destek taraftarlar açısından çok önemli.

Herkesin kırgınlıklarını bir kenara bırakıp, her fırsatta sevgilerini gösterdikleri Bursaspor’a, yeşil beyazlı formaya ve o şanlı armaya sahip çıkmaları gerekiyor.

Onların Pazar günü Bursa Büyükşehir belediye Stadı’nda verecekleri büyük destek en azından açılabilmesi için büyük gayret gösterilen, dosyaları birer birer eriten Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki yönetimin ‘transfer tahtası’ için yaptığı çabaya bir anlamda teşekkür olacaktır diye düşünüyorum.

Haydi Bursa;

İlk yarının son maçı için hepimiz tribünleri dolduralım.

Takımımızın yanında olalım.

En azından taşkınlık yapmadan kulübümüze ceza aldırmadan bir maçı tamamlayalım.

HAKEM DİYARBAKIR’DAN

Maçın hakemi Selim Özen. Diyarbakır Bölgesi’nden. B Klasman hakemi.

Bugüne kadar Bursaspor’un maçlarından son iki yılda bir kez görev yapmış. O da İstanbulspor’a deplasmanda oynayıp 3-1 kaybettiğimiz mücadelede dördüncü hakemmiş o kadar. Birde Antalya’da 2021 yılında yapılan U 17 Türkiye Şampiyonası’nda İstanbul’u 2-1 yendiğimiz mücadele de yine dördüncü hakemmiş.

Pazar günü saat 14.00’te başlayacak maçta hakem hatasının hiç konuşulmadığı bir mücadele olsun istiyorum. Artık lehimize verilmeyen penaltıları; haksız kararları yorumlamak istemiyorum.

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR FARKLI

Cuma günü Frutti Extra Bursaspor’un iki basketbol maçını izledim. İlki pilot takım olan ve genç oyunculardan oluşan Frutti Extra Bursaspor 2’nin, tecrübeli, neredeyse onların yaşında çocukları olan basketbolculardan kurulu İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştı.

Gençler zaman zaman zorlandılar.

Geriye düşmesine karşın, gençliklerinin verdikleri dinamizm ile maçı 66-62 kazanarak önemli bir galibiyete imza atmış oldular.

Genç Timsahların Basketbol 2.igi’nde D Grubu’nda büyük yatırım yapan kulüplere rağmen dördüncü sırada yer alması genç Bursaspor için çok önemli.

Ağabeyleri ise bu sezon Süper olan Manisa Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti. İlk periyottan son bölüme kadar oyunda üstünlük hep Frutti Extra Bursaspor’da oldu. Zaman zaman rakibin sert mücadelesi nedeniyle sakatlıklar da yaşandı. Ancak Bursaspor bu maçta 100 sayı barajını aşma noktasına gelmesine karşın rakibini zorlamadı.

Mücadeleyi tam 11 sayı farkla 96-85 kazanan Frutti Extra Bursaspor’un üst üste çıktığı ikisi Avrupa olmak üzere dört karşılaşmayı kazanması onları canı yürekten seven taraftarlarını mutlu etti.

Cuma günü maç oynanmasına karşın tribünlerde 5 bine yaklaşık basketbol severin olması mutluluk vericiydi. Tribünler ne kadar dolu olursa Potanın Timsahı parke de o kadar etkili oluyor. Buna dün gece bir kez daha tanıklık etmiş oldu.

BASKİ UKUŞER’İ UNUTMAMAK

Basri Ukuşer’in aramızdan ayrılışının yıl dönümüydü dün.

Eskimeyen Kramponlar bu güzel günde Bursaspor’a yıllarca hem futbolcu hem antrenör olarak hizmet veren, onunla birlikte oynayan Basri Ukuşer’i hem yad ettiler, hem de eski günleri bir kez daha yaşadılar.

Bursaspor Genç Takımı ile birlikte antrenör olarak sayısız Türkiye Şampiyonlukları kazandıran Basri Ukuşer arkadaşımızı dünyayı esir alan milyonlarca insanı öldüren KORONA nedeniyle yitirmiştik.

Oğlu Alper Ukuşer’in girişimleri sonrasında Mehmet Ceylan’ın kurmuş olduğu ve yıllardır başarıyla sürdürdüğü ESKİMEYEN KRAMPONLAR Kültürpark içerisindeki Özgen Çay Bahçesi’nde buluştu.

Eskileri yad ettiler. Rahmetli Basri Ukuşer ile ilgili anıların paylaşıldığı bir vefa günü noktalanmış oldu.

Bu vesile ile Bursaspor’da oynayan, antrenörlük, teknik direktörlük yapıp ebediyete intikal eden tüm büyüklerimize rahmet diliyorum.