Yapılan araştırma sonucu helikopterin su aldığı Tahtalı Barajı'na düştüğü tespit edildi.

İçerisinde 4 kişi bulunan helikopterden bir mürettebat yaralı olarak kurtulurken, kayıp 3 kişi için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. 

Son dakika haberine göre; Tahtalı Barajı'na düşen helikopter içindeki kayıp 3 mürettebattan birinin cansız bedenine ulaşıldı.

İzmir'de baraja düşen helikopterden acı haber: Kayıp 3 mürettebattan birinin cansız bedenine ulaşıldı

İstanbul için 'vorteks' alarmı: O tarihte geliyor İstanbul için 'vorteks' alarmı: O tarihte geliyor

YARALI MÜRETTEBATIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Bakan Yumaklı, dün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Hava kararınca gece görüşlü helikopterler soğutma çalışmalarına devam etti.

Yangın kontrol altına alındı. Helikopterlerden biri yakıt ikmali yaptıktan sonra suyunu alıp soğutma yapacağı yere yöneldi ama 23.53'ten itibaren haber alınamadı. Ve ekiplerimiz bir helikopterin kaza yaptığını belirledi.

Toplam 4 personel vardı. Bunlardan 3'ü Kırgız, biri Türk. Bir Kırgız yaralı olarak kurtuldu, hastanede tedavi altında, hayati tehlikesi yok. Diğer mürettebatı arama çalışmaları sürüyor.

İzmir'de baraja düşen helikopterden acı haber: Kayıp 3 mürettebattan birinin cansız bedenine ulaşıldı

ENKAZIN YERİ TESPİT EDİLDİ

Dalgıçlar enkazın olduğu bölgede. Artık bu helikopterin barajdan karaya çıkarılması işlemine geçilecek. Ümit ediyoruz ki kurtarma çalışmaları kısa sürede tamamlanır ama burası baraj, dikkatli olmak lazım. Şu anda diğer 3 personelin akıbetiyle ilgili bilgi veremiyoruz.

"Daha önce de 2017'de benzer bir kaza yaşanmış. Kara kutu incelemesinden sonra belli olur. Bir önceki kazayla olan bağlantısını bu kazayla ilgili incelemelerden sonra söyleyebiliriz."