Nasadoge Menemenspor maçı sonrasında soyunma odasında teknik direktör Mustafa Er’in ortaya koyduğu acı tabloyu ben Türkiye Futbol Federasyonu’nun ibretlik olması için dinlemesini ve kulüpler lehine önlemler almasını beklerdim.

Bursaspor Kulübü’nün içerisini maalesef karakter yoksunu futbolcularla doldurmuş ekip lideri Emin Adanur ile göstermelik başkan Hayrettin Gülgüler. Tabii ki onlara da en büyük katkıyı koyan ve karaktersiz, sahtekarları yeşil beyazlı camiaya dolduran menajer Pertev’i de unutmamak gerekir.

Sezonun son maçı için Royal Hastanesi Bandırmaspor maçı sonrası hazırlıklar başlanacak. Ne acıdır ki takımı küme düşüren insanlar, yönetime dahi haber vermeden kenti terk ediyor. Yabancılar ülkelerine dönüyor. Yerlilerin bir bölümü izin istiyor. Ancak Ömer Furkan Banaz yönetimi onlara izin vermiyor.

Mustafa Er’den dinlediğimize göre onlar kenti terk ediyorlar.

Yani ekmek yedikleri kabın içerisine resmen pisliyorlar.

Böyle bir nankörlüğü sokakta yaşayan dört ayaklı mahlukatlar bile yapmıyor.

Ama, Bursaspor kulübünden milyonlarca lira alan ve ballı sözleşmelere imza atan isimler yapıyor.

Bakın Royal Hastanesi Bandırmaspor maçında oynayan Namık Alyaskarov, Hasan Ayaroğlu, Mehmet Erdem Uğurlu, Luka Çapan, Nicolas Zalazar, Burak Altıparmak, Joao Pedro, Enver cenk Şahin, Massimo Bruno, Erhan Erentürk, Thievy Bifouma, Kubilay Sönmez, İsmail Yüksek ile Elton Acolatse takımı terk ediyor.

Aslında Fenerbahçe’den kiralık olarak kadroya katılan genç sağ bek Uğur Kaan Yıldız ise kenti terk etmiyor. Sonrasında sahaya çıkarak kendisi gibi genç arkadaşlarıyla birlikte Nasadoge Menemenmspor’da mücadele ediyor.

Sonrasında veda mesajı yayınlayarak Bursaspor’dan ve Bursa’dan ayrılıyor. Onu yetiştiren ailesine ve Fenerbahçe alt yapısında karetter aşılayan hocalarını kutlamak istiyorum.

Aslında Bursaspor’un böyle karakterli isimlere ihtiyacı var. Pavyon kuşlarına değil.

Bunların bazıları kiralık ta olsa kulübe karşı bir sorumlulukları var.

Transfer taksitlerini alamadıkları için TFF’ye kulübü şikayet ederek sözleşmelerini tek taraflı fesh etme hakkına sahip bu isimler.

Ancak onlar çirkin olanı yapıp, hem isteksiz oyna, hem de farklı yenil. Sonrasında kentten kaçarak git.

Böyle bir futbol adaleti olmamalı.

Bence bu durumda araya Türkiye Futbol Federasyonu girmeli. Kenti sorumsuzca terk eden, milyonlarca insana büyük acılar çektiren bu insanlara takımı terk etmeleri için yerliler için kendisi, yabancılar için ise UEFA ve FIFA nezninde girişimlere bulunarak en ağır yaptırımların uygulanmasını istemeleri gerekir diye düşünüyorum.

Ama Türkiye Futbol Federasyonu 2. Başkanı Bursalı Mustafa Çağlar kılını kıpırdatır mı bilemiyorum.

Zaten, Mustafa Çağlar’ın Bursasporlu olmadığı için de ben ondan bir şey beklemiyorum.

İktidar partisinin bile terk ettiği tek kent olarak Bursaspor olarak biz ligden düştük. Bizimle birlikte düşme mücadelesi verip te kalanlar ise hep CHP’li belediye başkanlarının olduğu kentler oldu. Bolu, İzmir ve onlara kıyakçılık yapan Ankara takımları.

BASKETBOLA YAKIŞMADI

Sosyal medyada Fenerbahçeli taraftarların locada basketbol maçını izleyen Frutti Extra Bursasporlu taraftarlara yönelik tepkilerinin videosunu izlerken utandım.

Şimdi Bursa’daki insanlar çıkıp ta, Madem öyle, “Bursa’daki futbol okullarını, başkanınızın sahip olduğu fabrikalarınızı kentimizden alıp götürün. Bursa’da Fenerbahçeli istemiyoruz” diyerek harekete geçerlerse doğrumu olur.

Elbette yanlış bir şey.

Edilen küfürleri izlerken bir Bursalı olarak utandım.

Şimdi Fenerbahçe Beko, yeni sezonda iki kez Bursa’ya gelecek. Biri kulübün başkanı Ali Koç’un otomobil fabrikasının takımı Tofaş, diğeri ise dün tribünlerde ağır hakaretler ettiğiniz Frutti Extra Bursaspor.

Tribünler küfür yağdırır, sizin Ülker Arena’da yaptığınız gibi tribünlerde cadı avı başlatmaları güzel mi olacak.

Siz futbolda şampiyonluğu kazandı diye tepki gösteriyorsunuz Bursaspor’a.

Sahi siz kaç yıldır Süper Lig’de şampiyon olamıyorsunuz.

Bursa’nın laneti sizin üzerinizde. Böyle devam edin. İnanın daha uzun yıllar siz şampiyon olamayacaksınız.

Birde dönün futbol takımınıza bakın, kaç tane Bursaspor alt yapısından yetişen oyuncu oynattınız, halen oynatıyorsunuz diyerek.

ALKIŞLAR ANADOLU EFES’E

Türk basketbolu bu sezon bana göre altın yılını yaşadı.

Önce Avrupa’nın iki nolu kupasında Frutti Extra Bursaspor final oynadı ve ikinci oldu.

Anadolu Efes ise kötü başladığı Şampiyonlar Ligi’nde yarı final ve finalde inanılmaz maçlar oynadığı ve mutlu sona ulaştı.

Böylece devlerin arasında kazanılan şampiyonluk Türkiye’miz için çok anlamlı oldu.

Tebrikler Anadolu Efes. Tebrikler Türk Basketbolu. Katkı koyanlara teşekkür ediyorum.