Bursaspor’un cumartesi günü Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nda Frutti Extra Bursaspor ile Gaziantep Basketbol, pazar günü ise Bitci Timsah Park’taki Bursaspor-Bereket Sigorta Ümraniyespor karşılaşmalarını canlı olarak izledim.

Gerçekten iki maçı izlerken inanın benim gibi kalp hastası olanların izlememesi gerektiğine bir kez daha tanıklık ettim.

Basketbol maçında Dudzinski’nin son saniye basketiyle, salonu dolduran 6 binin üzerindeki Bursasporlu taraftar galibiyet sevinci ile havalara uçtu. Maç sonundaki coşku gerçekten görülmeye değerdi.

Hatta kulübün ana sponsoru olan Uludağ İçecek Yönetim Kurulu üyesi olan, aynı zamanda futbol takımında yöneticilik, başkanlık yapan Levent Kızıl’ın ilk kez basketbolcularla birlikte sevince ortak olmasına tanıklık ettim.

Gerçekten pazar günü ise futbolda son dakikalarda inanın dizlerimin bağları çözüldü.

Bereket Sigorta Ümraniyespor, gerçekten bileğinin hakkı ile Süper Lige yükselmiş bir kadroya sahipler. Kim oynarsa oynasın futbolun hakkını vermek için ter döktüler uzatmalar da dahil olmak üzere.

Özellikle, hepimizin içinden, “Eyvah puan kaybediyoruz. Büyük bir avantaj elimizden yine uçup gidecek mi?” sorunu beyinlerimizin içerisinde dolaştı. Ancak Vefa Temel’in serbest atışı, Mehmet Erdem Uğurlu’nun bazukası, kaleci Orkun’dan nefis kurtarış. Sonrasında atılan şutlarda can siparane kalesini koruyan defans. Sonrasında savunmadan kopup gelen Uğur Kaan Yıldız’ın golü.

Ben basın tribününde kalp krizi geçiriyorum zannettim.

Gol sonrası inanılmaz bir sevinç yumağı oluşturduk, Adnan Batır, Çağlar Ergin, Murat Demir, Süha Gürsoy ile birlikte. Sonrasında büyük bir stres sonrasında gelen mutluluk. İnanın on dakikaya yakın bir süre oturduğum yerden kalkamadım.

Sonuçta, son saniyelerde gelen iki kritik galibiyet.

İnanın ömründen ömür götürdü desem bilmem inanır mısınız!.

Ben öncelikle, Spor Toto 1. Ligin seyirci rekorunu kıran 37 binin üzerindeki Bursasporlu taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten satılan bilet sayısı 37 bin, kadınlar ve çocukları bu sayıya eklediğinizde rakam neredeyse 39 bini buluyor.

Böyle kritik bir anda takımı yalnız bırakmayan, tribünlere koşan herkese canı yürekten teşekkür etmek te biz spor yazarlarının görevi. Futbol sizlerle güzel.

Ancak maçta beni rahatsız eden tek şey, sahaya atılan pet şişeler oldu. Bursa gibi şampiyon bir kentin taraftarına sahaya pet şişe atmak yakışmıyor. Bir de günler öncesinden aileleriyle çocuklarıyla biletlerini alıp gelen birçok taraftarın yerlerine oturamaması yönündeki şikayetler beni üzdü.

Beni arayan dostlarımız ise, maç sonrası kente ve ilçelere dönüşlerdeki, özellikle Acemler Metrosu’nda yaşanan sıkıntıyı dile getirdi. Kentimizi yönetenlerin maç sonu oluşan bu soruna bir çözüm bulacaklarına inanıyorum.

Mudanya’dan maça gelen bir arkadaşım 40 dakikada stadın tribünlerine geldiğini, ancak 2 saat 10 dakikada Mudanya’ya geri dönebildiğini söylerken, bilmem sıkıntıyı herkes anlamıştır sanırım.

Sanıyorum Bursaspor yönetim kurulu bu konuda gereken adımları atacaktır. Ömer Furkan Banaz ve yönetimi özellikle bu şikayete önem vereceklerinden hiç şüphem yok.

ALKIŞLAR SEZER SEZGİN’E

Frutti Extra Bursaspor, çarşamba günü Avrupa’nın iki nolu kupasında EURO Cup’ta Virtis Bologna ile karşılaşacak.  Sezer Sezgin Başkanlığındaki yönetim çok önemli bir adıma imza attı ve takımın başarılı isimleri Onuralp Bitim, David Dudzunski ve Derek Needham ile 2’şer yıllık sözleşme imzaladı.

Barış Salonu’ndaki imza töreni sonrasında kafile İstanbul’a oradan da maçın oynanacağı İtalya’ya gidecek.

Frutti Extra Bursaspor AŞ yönetiminin yaptığı bu önemli adım nedeniyle başta Sezer Sezgin başkan olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerini, sponsorlarını bu imzalar için kutluyorum.

Bu birliktelik devam ettiği süre içerisinde ben başarılarının her yıl artarak geleceğine yürekten inanıyorum.

Şimdi, güçlü bir rakiple çarşamba günü oynanacak final kazanıldığında Bursa gerçekten bir basketbol kenti olduğunu, cümle aleme gösterecektir.