Bursaspor, Spor Toto 1.Ligin ikinci yarısının açılış maçını Yeni Adana Stadı’nın zemininin yenilenmesi nedeniyle İstanbul’da oynayacağı Adanaspor maçı hazırlıklarının startını dün akşam verdi.

Yeşil beyazlılarda değişen hiçbir şey yok.

Çünkü Bursaspor’da görev yapan başkanından yöneticisine, yöneticisinden idari direktörüne kadar herkes kaos yaratabilmek için inanılmaz bir gayret içerisindeler.

Özellikle Emirhan Aydoğan’ın harika olan veda mesajı sonrasında 2. Başkan Emin Adanur tarafından genel menajerlik görevine atanan Uygar Külşahoğlu’nun Enes Ünal resmi ile gönderme yapması ‘çağ dışı’ bir uygulama oldu.

Doğrusu Bursaspor adına görev yapan birisinin kulüp tarihine önemli bir katkı koyan Enes Ünal’ı hedef göstermek hiç doğru değildi. En azından Genel Menajer olan bir ismin takım üzerinde kaos yaratacak davranıştan uzak durması gerekiyor.

Emirhan Aydoğan’ın vedasında acı bir gerçek vardı.

“Takımdan uzaklaştırmak pahasına doğru bildiğimin arkasında durdum” sözü bana teknik direktör Mustafa Er’in bir tweet ile takımdan gönderilmesi olayının yattığını hatırlattı.

Hayrettin Gülgüler ile Emin Adanur’un başkanlığını yaptığı Bursaspor Yönetiminin Emirhan Aydoğan konusunda açıklama yapmasını aylardır bekliyorum. Hala yapılmadı.

Sonrasında tweetler atılarak kaos ortamı yaratma uğraşı içerisinde kulüpte görev yapan insanlar.

Yazık sadece Süper Lig’de şampiyon olmuş bir takım spor kamuoyunda iyilikleriyle, alt yapısından yetiştirdiği yıldızlarla değil de böyle 2.Başkan Emin Adanur, yöneticiler ve genel menajer Uygar Külşahoğlu’nun twetlerle anılması beni 50 yıla aşkın süredir üyesi olduğum kulüp üyesi olarak içimi acıtıyor.

Galiba bizler, genel kurallarda kulübü doğru yönetecek insanları nedense seçmeyi bir türlü başaramıyoruz.

Lütfen duyarlı olalım.

TAKVİYE OLACAK MI?

Bursaspor’da Sportif Direktör Deniz Kolgu, İstanbul’da yoğun bir transfer faaliyeti içerisinde. Teknik Direktör Tamer Tuna da mutlaka transfer yapılacak diye söylüyor da, ama ikinci yarının başlamasına dört gün gibi kısa süre kaldı.

Ne gelen var. Ne de giden.

Zaten kimsenin gitmeye niyeti olmaz.

Öyle ballı sözleşmeler yapılmış ki ben de olsam tüm alacaklarımı almadan kulüpten gitmem.

Yabancılar oynadıkları ülkelerde 100-200 bin Euro alırken burada 800 bin Euro verirseniz tabii ki hiçbir oyuncu, böyle ballı sözleşmeyi bırakıp gitmek istemez.

O nedenle sorumlu insanların özellikle transfer döneminde kulübün futbol aklı olmadan transfer yaparlarsa sonuç bu olur.