Bursaspor gündeminin sürekli değiştiği ortamında, eksik ve altyapıdan yeni katılan oyuncularının sahaya çıktığı maçta Tuzlaspor karşısında 0-0 beraberlikle ayrıldı.

3lü savunma ile başladık maça. Cüneyt, Aykut, Furkan Emre stoper hattıyla başlayıp sağ bek pozisyonunda İsmail Çokçalış, sol bek pozisyonunda Çağatay Yılmaz ile başladık.

Çağatay'ın sol bek pozisyonuna aşina olmaması, top takibi yapmak isterken, alan boşaltması ve arkasında rakip bırakması sebebiyle Furkan Emre hem onun açığını kapamaya hem de kendi pozisyonunda görevini yerine getirmeye çalışırken oldukça zorlandı.

Taha'nın aşina olmadığı defansif orta saha pozisyonunda oynaması oyuncuyu zorladı. Hem alan kaybetmesi hem de sırtı dönük oyuna yatkın olmaması oyuncuyu zorladı ve Ramazan değişikliği geldi.

İkinci yarıya 4lü savunmaya dönüp bahsettiğim defoları ortadan kaldırmaya gayret etti teknik ekip. Fakat bu seferde merkez orta saha oyuncularının formsuz olması, yakalanan kontra ataklarda sonuca gidilememesi golsüz ilk maçı bitirmemize sebebiyet verdi. Maçtan aldığımız 1 puanın en büyük pay sahibi tartışmasız Ataberk Dadakdeniz.

Genç kaleci rakip hücumcuların tüm teşebbüslerine rağmen müthiş oyunuyla gole izin vermedi. Bursaspor zorlu fikstürden çıktı. Bundan sonra daha dişine göre diyebileceğimiz maçlara çıkacak. Sakatların iyileşmesi, covid olan oyuncuların dönmesi ile yukarı yönlü ivmelenme başlar. Daha sezon devam ediyor. İnanmaya devam!