Ben bu sosyal medyanın gözünü seveyim.

Tiktokcuları, medya maymunlarını, asılanları, sarkanları düştükten sonra iletişimde en hızlı ve doğru yöntem olarak kendini kabul ettirdi.

Basına bir şekilde ayar veren iktidarlar bile sosyal medyanın gücünü internet hızını düşürerek, bant daraltarak azaltmaya çalışıyor ama önüne geçemiyor.

Keles’te hizmet etmeyi bilmeyen seçilmişler, Bursa’da gazetecilerin sabah akşam yazacak başka bir konu yok bari Keles yazalım diye düşündüklerini sanıyorlar.

Keles’te yaşayan insanların dertlerini, endişelerini, göremeyenler, onlara bir şeyi izah etmeyi kendilerine zül addediyorlar ama birinden “Ne oluyor?” bir ses çıktı mı...

Keles düşmanı diye feryat figan ediyorlar.

Üç yılın sonunda BŞB destek ve yardımları ile yapılan hizmetler dışında bir farkındalık projesini hayata geçirememiş olanların kimseye kızmaya hakkı yoktur.

Bursa BŞB Kocayayla’ da orman evlerini yapıp teslim ediyor ama her şeyi tamam ile bir kafe işletmesini ihale edip hizmete açamıyorsunuz diye soruyoruz.

Bize kızı da vermeyiz dünürü de küstürmeyiz masalı anlatılıyor.

Konumuz Keles Devlet Hastanesinin yapısının değiştirilerek, sağlık ocağına dönüşmesi ve döner sermaye olarak Orhaneli’ne bağlanmasına sosyal medyada  Keles halkının tepkisidir.

Halkın tepkisine, seçilmişlerin tepkisi ise “Keles düşmanları ve siyasi rakiplerimizin uydurması” şeklindedir.

Yahu aldığınız oylar gözünüze dizinize durmasın ama yüksek oy oranıyla sizi seçen halka böyle iftira atılır mı?

Ben sağlıkçı değilim.

Hastane idaresi de bilmem ama size düşen, bu tür  şikayetler sosyal medyaya düştüğü anda sabırla ve saygı ile resmi ağızlardan gerçeği anlatıp yalanlama yapmak değil midir?

9 Şubat’ta bir vatandaş Keles Gündemi diye bir grupta uyarı yapmış sizden neden cevap olarak tık yok.

Dün bana gelen bir mesajda son dönemde Keles’in kaybettikleri roman gibi yazıyor.

Diyor ki;

PTT geçen yıl gitti kimsenin haberi bile yok.

Diş Doktoru yok.

Askeriye gitti neden diye peşine düşen yok.

Meteoroloji gitti duyan yok.

İş bankası, Halk Bankası gitti kimsenin umurunda değil,

Özel İdare gitti.

Cezaevi konuşuluyordu onu da yaptırdık.

Yakında Nüfus Müdürlüğü de gider siz sağ biz selamet mahalleye döneriz diyor.

Bu kurumların her birinin çalışanları ile birlikte Keles’e değer ve sosyal farkındalık yaratacağını bilmeyenlerin Keles’e katkısı olamaz.

Bu gerçeklerden sonra Keles neden göç veriyor diye sormak abes değil mi?

Kocayayla’ yı dünya biliyor ama Keles hala kıymetini bilmiyor ve orada cazibe merkezi yaratacağına bir araçtan 10 -15 lira otopark parası almayı kar sanıyor.

Keles için sadece kalem oynatmakla kalmayıp, destek olmaya çalışan bir Bursalı olarak,  Keles’e hizmet edecek kapasitede, vizyonu olan liyakat sahibi seçilmişler lazım diyorum.

Bu görev biz gazetecilerde değil Keles’te yaşayanlardadır.

Bizlere halkın sesi olduk diye sosyal medyadan atış yapacağınıza bu soruların cevabını ve Keles için , “Şu düğüne, bu etkinliğe katılım sağladık” demekten başka neler yaptığınızı anlatın biz de yazalım.