Aslında Bursaspor’un Divan Kurulu toplantısından sonra yazılacak, çizilecek o kadar çok gelişme vardı ki ama izleyen gazeteci ve spor yorumcusu olmayınca (Bir tek Olay gazetesinden genç Emre kardeşimiz olunca) bu görev de bana düştü.

Oraya gelip konuşan öğretmenlikten emekli gazeteci dostum Mustafa Özkeskin sadece yöneticilere, nereden nereye geldiğimizin ayarını verdi yöneticilere.

Gelelim bana göre en önemli konulardan bir tanesine;

Bursaspor Kulübü Başkanı Hayrettin Gülgüler’in, İsmail Çokçalış, kaptan Emirhan Aydoğan ve Aykut Akgün için söylemiş olduğu, “Vicdanın rahat mı İsmail, Emirhan, Aykut” sözleri oldu.

Başkan Hayrettin Gülgüler’in konuşması sonrasında söz alan bir isim vardı. Emirhan Aydoğan akrabası olan çok eski dostum Ahmet Yıldırım idi.

Ahmet Yıldırım, “Emirhan Aydoğan benim yeğenim. Siz ona yönetim olarak hiçbir sözünüzü yerine getirmediniz. 200 bin Euro için onu kulüpten koparttınız. Burada söyledikleriniz doğru değil, sizin içiniz rahat mı?” sözlerinin ardından da İsmail Çokçalış olayını anlattı.

Yıldırım, “İsmail Çokçalış’ın hastane masrafını, rehabilitasyon masraflarını karşıladığınızı söylediniz. Bir defa İsmail ‘in ameliyatını Galatasaray Kulübü’nün doktoru ücret almadan yaptı. Diğer giderleri ise Bursaspor kulübü değil, İsmail Çokçalış’ın babası karşıladı. Nasıl vicdanları rahat mı?” sözleri benim kafamın karışmasına neden oldu.

Bakıyorum sosyal medyada çok yazılar vardı.

Ancak haksızlığa uğrayanların, hatta bir kısım tarafından hedef gösterilen isimlerin ağır eleştirilere hedef olması beni üzdü.

Aslında biz basın mensupları olarak bu sözlerden sonra bir de onların savunmalarını dinleyip gerçekleri onlardan dinleyebilseydik.

Hangilerinin söylediklerinin doğru, kimin vicdanının rahat olduğunu daha net bir şekilde öğrenmiş olurduk.

ADANASPOR MAÇI GELDİ ÇATTI

TFF’nin ara transfer dönemi başlamadan ikinci yarıyı başlatması en büyük yanlışlarından bir tanesi olarak zirve yaptı.

Kulüpler yeni tip covit-19 yani omikrondan kırılıyor.

Bazı kulüpler büyük sıkıntı yaşıyor.

Ancak geçtiğimiz sezon Bursaspor’un kadrosunda yer alan tam 12 oyuncu covit’ten tedaviye alınmıştı ve yeşil beyazlılar amatörlerle çıkıp Giresunspor maçını ezilmeden oynamıştı.

O nedenle maçların ertelenmesi söz konusu olmamalı. Geçen yıl için alınan kararların arkasında durmaları gerekir.

Bursaspor, yeni Adana Stadı’nın zemininin yenilenme çalışmaları bitmemesi nedeniyle Adanaspor maçını Güney’de değil, İstanbul’da oynayacak. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı’nda cumartesi günü saat 16.00’da oynanacak.

Ligin ilk yarısında Bursa’da oynanan ilk mücadele 1-1 sona ermiş ve Emin Adanur’un attığı zehir zemberek tweet sonrasında, bazı yöneticilerinde aynı şekilde yorumlar yapınca Teknik Direktör Mustafa Er’in görevinden ayrılmasıydı.

Şimdi Bursaspor yeni teknik direktörü Tamer Tuna ile üçüncü sınavını verecek İstanbul’da.

Tamer Tuna ile çıkılan Nasadoge Menemenspor ile lig, Gaziantep FK Ziraat Türkiye Kupası mücadelelerini oynamıştı. Oynanan maçlarda özellikle takım futbolunda önemli gelişmeler yaşanmış ve gözlemlenmişti.

Şimdi Tamer Tuna ile ikinci yarının en önemli sınavını Adanaspor önünde verecek.

Takımda sakat oyuncu zorlu operasyon geçiren Ramazan Keskin.

Hasta olan Tim Matavz ile Massimo Bruno da takıma döndüler.

Yarın saat 16.00’da Bursaspor’un ligin ikinci yarısında neler yapabileceklerini, düşmeye mi, play-off’a mı gidebileceğini hep birlikte göreceğiz.