Bursaspor’u canı yürekten seven çok insan var bu kentte.

Bir grup yeşil-beyaz sevdalısı ile birlikte Hakkı Alınca isimli bir taraftar şikayetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar duyurmayı başardı.

Daha önceki dönemlerde başkan adayı olan Ahmet Balaban’ın son genel kurulda bir transferde alınan transfer kadar komisyonu açıklayınca konuşma kaydını alarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayette bulunarak, spor kulüplerinin nasıl soyulduğunu anlatmış ve gereğinin yapılmasını istemişti.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi dün gönderdiği cevapta söz konusu şikayet ile ilgili olarak Bursa Cumhuriyet Baş Savcılığı’na dosyanın gönderildiğinin bilgisini verdi. Bu arada  Bursaspor’u seven taraftarlar da giderek Cumhuriyet Baş Savcılığı’na şikayette bulunmuş.

Bu şu demek oluyor, Bursaspor’da o dönem ve sonrasında başkanlık yapanlar, Erkan Körüstan, Recep Bölükbaşı, Ali Ay ve Mesut Mestan dönemleri mahkeme tarafından incelenecek ve usulsüzlük varsa gereken yasal işlemler ortaya konulacak.

Aslında bu tüm Bursaspor’a gönül verenlerin, borcun 10 milyon TL’den 600 Milyon TL’ye nasıl yükseldiğini anlamak, genel kurulda alınan yetki dışındaki harcamaların hesaplarının sorulması anlamına geliyor.

KAYBETMEK İSTEMİYORUZ

Bursaspor’da futbol takımını yeni covid-19’dan korumak amacıyla antrenmanlarını hep basına kapalı olarak yapıyor. Dün ilk kez açık bir antrenman vardı. Çalışmanın ilk 20 dakikası bizlere açıktı. Bu arada hem çalışmayı izledik, hem de Adanaspor maçı öncesi teknik direktör Mustafa Er’i dinledik.

Teknik Direktör Mustafa Er, “Milli arayı çok iyi değerlendirdik. Dozajı yüksek antrenmanlar yaptık. Bunun karşılığını da göreceğimizi düşünüyorum. Lige galibiyetle dönmek istiyoruz. Ama iyi bir rakiple oynuyoruz. Son 2 deplasman maçında 6 gol attılar. Tehlikeli bir rakip. İyi oyunculardan kurulu. Tüm hazırlıklarımızı da ona göre yapıyoruz. Biz de kendi sahamızda son iki maçımızı kazandık. Seriyi devam ettirmek istiyoruz. Üst sıralara tırmanmak en büyük arzumuz” derken rakip ile ilgili bilgi verdi.

Tabi Bursaspor’un ligin en çok gol yiyen ve atan takımlarından biri olmasının sorulması üzerine ise Mustafa Er’in verdiği cevap ilginç geldi:

Gol yeme sorunumuzu çözebilseydik, çok farkını bir konumda olabilirdik. Bunun üzerine ciddi şekilde düşünüyoruz. Ama şunu da söylüyorum, hücum ve savunma takım halinde yapılmalı. Hücumda nasıl istekliysek, savunmada da bunu göstermemiz lazım. Geriye koşmamız lazım. Bütün anlamda bunu düşünüyoruz. Bu maçla birlikte bir fark yaratacağımızı düşünüyorum.”

ÖZER KOŞULARA, VEFA YÜRÜYÜŞE BAŞLADI

Bursaspor’da sakat futbolcuların durumlarını gözlemle fırsatımız oldu. Ameliyat olan isimlerden Ramazan Keskin takıma döndü. Çalışmalara katılıyor. Ciddi bir ameliyat geçiren Vefa Temel, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde kalıyor. Burada ayağını güçlendirme çalışması yapıyor.

Vefa Temel’in artık yürümeye başlaması bizler olduğu gibi teknik kadroyu da sevindirdi. Kaptan Özer Hurmacı güç kazanabilmek için koşulara başladı. Özer’in de kısa bir süre sonra takıma dönmesi bekleniyor.

SALONDA SEVİNDİK VE ÜZÜLDÜK

Dün Bursa’da salonda iki ayrı sınav vardı. İlkinde Nilüfer Belediyespor, Sistem9 Yeşilyurt engelini iki yabancı ile oynamasına karşın etkili oyunla 3-0 kazandı. Mavi yeşilli kadınlar mücadele temposunu düşürmedikleri zaman, rakibe çok zor sayı ve set verirler. Bunu dün salonda gördük.

İkincisinde ise Tofaş’ın Avrupa Kupası sınavı vardı. Denk geçen bir maçtı. Normal sürenin son üç saniyesinde Purcell’in turnikesinde top çemberden dönmemiş olsaydı, sonuç farklı olacaktı. Ancak David Holston’a önlem alamayınca bu oyuncunun üçlükleriyle maçı kaybetti. Tofaş’ın kazanabileceği bir maç kaybetmesi beni üzdü.