Bursaspor, pazar günü Ege’de kelimenin tam anlamıyla bir sırat köprüsünden geçecek.

Bana göre Manisa FK’ya yenilmek demek her şeyin sona ereceği anlamı taşıyacak. Beraberlik kimileri göre iyi olsa da Bursaspor, kazandığında puanını 38’e yükseltecek ve üst gruptaki takımları bu kez büyük bir korku kaplayacak.

Ömer Furkan Banaz Başkanlığı’ndaki Bursaspor yönetimi gerçekten çok önemli işlere imza atıyor. Ramazan gelmeden önce tüm personele maaşlarını, futbolculara alacaklarını yatırdı. Üzerine üstlük, maaş günü olmamasına karşın Ramazan Bayramı nedeniyle maaşlarını yatırdı.

Sadece onlar mı?

İnanın öyle değil. Futbolcuların geriden gelen primlerini ödeyerek bu kritik mücadele öncesinde hem personelin hem de futbolcularının gönlünü, aldı.

Şimdi bütün iş futbolcu arkadaşlarımızda.

Aynı Altaş Denizlispor maçında olduğu gibi olağanüstü kazanma hırsı ile mücadele etmeleri şart. Öyle mücadele ederlerse, Manisa’da kurulacak olan ligin sonunu erken getirecek olan ‘sırat köprüsünü’ fire vermeden atlatırlar ve hepimize rahat nefes aldırırlar.

Ben futbolcu arkadaşlarımızın Pazar günü 3,5 milyonluk kenti gururlandıracak, düşme hattındaki rakiplerinin ise panikleyeceği bir skorla Bursa’ya döneceğine ben inanıyorum.

Onlarda inansınlar biz bu işi başarırız.

MUHTEŞEM BASKETBOL

VE MÜTHİŞ TARAFTAR

Bugün basketbol turu attık, Adnan Batır ve Murat Demir ile birlikte.

İlk durağımız Türkiye Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil eden Finalspor’un, Naim Süleymanoğlu Salonu’nda OGM Ormanspor’u Erdem İlter’in yıldızlaştığı ve 30 sayı attığı maçı izledik. Skor gerçekten muhteşem oldu ve 106-92 bitti.

Ardından Bursa baskbetbolunun emektar isimlerinden

Ardından grup olarak iftar.

Soluğu Avrupa’da son iki haftada inanılmaz işler başaran Frutti Extra Bursaspor’un Ankara’da son saniye basketiyle yenildiği Türk Telekom’u yenmesi halinde tarihinde ilk kez ING Basketbol Süper Ligi’nde play-off’a kalmayı başaracaktı.

Salonun kapasitesi çekme tribünlerle birlikte 6 bin 800.

Biletlerin hepsi satılmaz diye içimden geçirmiştim.

Salona girdiğimde neredeyse küçük dilimi yutacaktım. 

Salon için tam 6 bin bileti Bursasporlu taraftarlar almışlar.

Buna birde salon içerisindeki 230 koltuğu eklersek, Türk Telekom maçını gazetecilerle birlikte izleyen sayısı neredeyse 7 bini bulmuştu.

Tribünlerdeki taraftarların küfürsüz, inanılmaz tezahüratları benim kulaklarımı sağır etti.  Özellikle salon içerisinde ailelerin, çocukların olması da ayrı bir gurur kaynağı oldu benim için. Salondan çıkarken bile hala kulaklarımda tezahüratlar yankılanıyordu.