CHP Nilüfer Belediye Başkan adaylığı için tombala çekenler mi dersin, bir tek kendisinin bildiği sözde kulis haberlerini paylaşanlar mı dersin, o onu istemiyor, öteki berikini istiyor diye niyet okuyanlar mı dersin…

Oku oku ipe diz! 

Haberin bini bir para ama mekânın sahipleri evirmeden çevirmeden 'biz başkanımızdan memnunuz' diye Ankara’ya söylemeye gittiler.

Nilüfer Kadın Dernek Başkanları arabaya atlayıp CHP Genel Merkezine giderek, 'Bizim de bir fikrimiz var ve dinleseniz iyi olur' diyecekler.

"Bizim siyasetle işimiz yok, ihalemiz yok, adam kayırma, belediyeden iş isteme derdimiz yok tek derdimiz Nilüfer’dir ve Turgay Başkan bir dönem daha devam etmeli" diye düşünüyorlar.

Her kadın Meral Hanım gibi olmaz, duruşunu bozmaz.

 "Nilüfer’in özü sözü tutarlı kadınların sesini duymak, sözünü dinlemek, uzaktan gazel okumaktan daha hayırlıdır" diyorlar.

Her mahallede kurulan Nilüfer Kadın Kültür ve Dayanışma Dernekleri bir iki istisna dışında muhtarlarıyla koordinasyon ve dayanışma içinde eğitim kültür ve sosyal yardımlaşma konusunda çok değerli ve önemli işler yapıyorlar.

Nilüfer'in önemli sivil inisiyatif gücü olarak da düşüncelerini ifade etmekten çekinmedikleri gibi dikkate alınmasının altını çiziyorlar.