PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde aldığı ödülü "yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara" armağan eden Mosso, "Sesimiz hiçbir zaman kısılmayacak, kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam" demişti. Tekirdağ'da AKP'li Süleymanpaşa Belediyesi de, Kiraz Festivali'nde sahne alacak olan şarkıcı Melek Mosso'nun konserini iptal etti. Mosso sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Kuruçeşme'de düzenleneyeceği konseri iptal ettiğini açıkladı.

Melek Mosso, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanacak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bunu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem.

"Artık daha da çok birleşme zamanı"

Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti

Şimdi günün sonunda görüyorum ki, artık daha da çok birleşme zamanı. Ayrı gayrı olmadan bir olma… Bu gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım. Bu sebeple ben de 8 Haziran’daki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Hiçbir hesabı olmadan sadece müzik dinlemek, müzik yapmak isteyenlerle pek yakında buluşacağız. Bu süreçte birleştirici olmak için aldığım kararı anlayan ve saygı duyan herkese teşekkür ederim. Bu vesileyle kırdığım, incittiğim herkesten özür dilerim."