Yeni Karaman Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi sakinlerinin, sinirlenerek olmadık işler yapıp başlarına iş açmaması ve sakin kalmaları için Osmangazi Belediyesinden bir talepleri var.

İki mahallenin ortak tek büyük caddesi olan Polat Caddesi'nin trafiğe kapatılmasını istiyorlar.

Polat Caddesi bir yılda 52 cumartesi, 52 Pazar, 30 gün Ramazan, 7 bayram olmak üzere 141 gün ve fiilen trafiğe kapalı olduğundan, resmen ve tamamen trafiğe kapatılsın ki; Melike Döner İşletmesi döner ve yol kesmeye devam etsin.

Böyle bir yanlışı görmemek ve gereğini yapmamak için görme özürlü olmak bile yetmez.

Melike Döner'in üzerinde olduğu yolun önü, ardı, çevresi, karşısı, yanı çift karşılıklı özel otopark olarak kendilerine tahsis edilmiş ki; dediğim gün ve saatlerde bırakın özel araçları, İtfaiye ve Ambulans bile kapıdaki VALE'den vize almadan Polat Caddesi'nden geçemiyor.

Osmangazi Belediyesi, başka yol mu yok oradan geçmeyiversinler diye düşünüyor olabilir ama düşünemediği, belediyelerin dükkanların emrinde değil, kendisini seçen halkın hizmetinde olması gerektiğidir.

Çevre halkı tarafından bu duruma acilen bir çözüm bekleniyor.

Melike Dönerin öyküsünü bilirim.

Merve Döner olarak arabalı satıştan, Polat Caddesi'nde küçük bir dükkanda ekonomik döner fiyatları ve düzgün esnaflığı ile çalışarak büyüdü.

Marka olunca daha önce Merve Döner adını tescil ettiren firma ile anlaşamadı ve adını Melike Döner yaptı.

Popüler olmayı sevdiğinden dünyanın en büyük dönerini tezgahına asarak ödül de aldı.

Merve Döner işini büyütürken hep aynı caddede tahmini olarak 100 m2 kareden 2000 m2 kareye geldi ama 1 m2 park yeri üretmedi.

Osmangazi Belediyesi onu o kadar sevdi ki; 30 m2 çay ocağı açmak isteyenden otopark yeri isteyip ruhsat vermemesine rağmen hizmette buraya adeta yağmur olup yağıyor...

Bursa'daki doğalgaz şirketleri kayyum atandı Bursa'daki doğalgaz şirketleri kayyum atandı

Kimsenin ekmeği ile çorbası ile işimiz olmaz ama yolların gasp edilmesine sessiz kalmayız.

Osmangazi Belediyesi Polat Caddesi'ni özelleştirsin, yolu trafiğe kapatıp Melike Döner’e tahsis etsin olsun bitsin ve tartışmalara da bir son versin.

Bu ayıbın son bulmasını diliyoruz.

Yoksa vicdani ve hukuki sorumluluğun Osmangazi Belediyesi'nde olacağı olay çıkarsa kimse haberimiz yoktu demesin.

İzleyeceğiniz görüntüleri tazelemek isterseniz söylediğim herhangi bir akşam o yoldan geçmeyi deneyin yeter!