Kamu sektöründe çalışmak isteyen birçok vatandaş, memur alımlarından haberdar olmak için büyük bir ilgi gösteriyor. Bu konuda güzel bir haber duyuruldu ve KPSS'de en az 55 puan alan adaylar için açıktan atama yoluyla memur alımları yapılacak.

Açıktan atama, boş kadroların doldurulması için yapılan bir yöntemdir ve KPSS puanıyla başvuru yapma imkanı sunar. 55 puan barajını geçen adaylar, bu fırsattan yararlanarak kamuda istihdam edilebilme şansı elde edecekler.

Burdur ili Tefenni Belediye Başkanlığı, itfaiye eri alımı yapacak ve adaylardan belirli şartları sağlamalarını istiyor. İlanın detaylarına göre, adayların en az 55 KPSS puanına sahip olmaları gerekmektedir. Şartları karşılayan adaylar, belirtilen tarihler arasında Tefenni Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilirler.

İstanbul Valiliği'nden 'kuduz' açıklaması İstanbul Valiliği'nden 'kuduz' açıklaması

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

a) İlgili unvan için gerekli olan mezuniyet şartını sağlamak ve 2022 KPSS'de belirtilen asgari KPSS puanını almak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak,

c) Belediye İtfaiye Yönetmeliği'nin 15/A maddesinde belirtilen özel şartlara göre itfaiye eri kadrolarına başvuru yapabilmek için, aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla yapılan tartılma ve ölçülme sonucunda erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve kilosu ile boyu arasında (+,-) 10 kg'dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

d) Başvurunun yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

e) İtfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları ve kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobileri olmaması,

f) 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre verilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İlgilenen adaylar bu şartları sağladıkları takdirde başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bu tür duyurular, memur alımı bekleyen adaylar için umut verici bir gelişme niteliğindedir. KPSS sınavına hazırlanan ve başarılı olan adaylar, atama sürecine dahil olma fırsatını elde ederken, kamu kurumları da nitelikli personel ihtiyaçlarını karşılamış olur.

Adaylar için önemli olan, duyuruları yakından takip etmek ve başvuru şartlarını yerine getirmektir. Bu şekilde, istedikleri kurum veya pozisyon için başvuruda bulunarak, kamuda memur olarak çalışma hayallerini gerçekleştirme şansını elde edebilirler.